Vast bod vs. onderhandse verkoopovereenkomst

ananas84
Topic Starter
Berichten: 2

Vast bod vs. onderhandse verkoopovereenkomst

#1 , 26 nov 2011 19:38

Hallo

wij hebben een woning op het oog en zouden deze graag kopen. Via bod en tegenbod zijn we tot een prijs gekomen. We werken met een makelaar en hij gaf ons een standaardformulier van zijn kantoor om het bod te formuleren. Het document was getiteld "vast bod". Nu zitten we met de volgende twijfels:

- We vullen het document "vast bod" in, met name dat we een bod doen van 264.000 € en dit voor twee weken. We ondertekenen het document, scannen het, en sturen het naar de makelaar.

- We krijgen diezelfde avond nog telefoon van de makelaar dat hij op het moment van bellen bij de verkopers/eigenaars is, en dat zij een tegenbod van 285.000 doen.

- We krijgen het bod uiteindelijk nog naar 280.000 en de verkopers/eigenaars tekenen tegen.

- Wij tekenen op dat moment niets, want we zijn niet ter plaatse.

Mijn vraag en twijfel is nu de volgende:

Hebben wij hier een overeenkomst nu? Het enige dat wij nu weten, is dat de eigenaars het huis voor 280.000 willen verkopen aan ons. Zelf hebben wij enkel een bod van 264.000 werkelijk op papier staan, en is het bod van 280.000€ weliswaar door de eigenaars goedgekeurd maar nog niet schrijftelijk door ons.

Hoever staan wij nu en wat zijn de volgende stappen? Is er nog onderhandelingsruimte betreffende het bod van 280.000?

In de loop van volgende week zullen wij de woning nogmaals gaan bezoeken.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
ananas84
Topic Starter
Berichten: 2

#2 , 26 nov 2011 19:39

M.a.w. hangen we nu al vast aan een onderhandse verkoopovereenkomst of is dit iets totaal anders?

Bedankt voor de info!

Franciscus
Berichten: 39724
Juridisch actief: Nee

#3 , 27 nov 2011 16:04

U hebt 280000 geboden!

Reclame

j.demoor
Berichten: 10360

#4 , 28 nov 2011 10:47

"89.Het aanbod is een door één der partijen voorgesteld ontwerp-contract. Aanvaarding door de andere zou volstaan om het in een contract om te zetten..."(DEKKERS,R.,Handboek Burgerlijk Recht,Brussel Bruylant 1971,53).

‘We krijgen het bod uiteindelijk nog naar 280.000 en de verkopers/eigenaars tekenen tegen. - Wij tekenen op dat moment niets‘

Zonder uw aanvaarding van voornoemd bod is dit niet omgezet in een contract.
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

Turaki
Berichten: 6870

#5 , 28 nov 2011 13:21

Zodra u akkoord gaat (ook mondeling) ligt de prijs vast, en is de koop gesloten (hoewel bij een mondeling akkoord dit moeilijker is om te bewijzen). Bent u niet akkoord gegaan, kan u nog onderhandelen.

bossie88
Berichten: 4

#6 , 01 dec 2011 16:31

Hoi

Zolang er niets is ondertekend kunnen ze jullie niets maken.
Mondelinge overeenkomst is heel moeilijk te bewijzen.

Ik en mijn vriend hadden ongeveer hetzelfde aan de hand. Verkopers hadden akkoord met ons, mondeling weliswaar, en zeggen nadien dat ze niet willen verkopen.
Omdat er niets op papier staat en dus niets is getekend, kan je hier gemakkelijk onderuit.
Ze zeggen wel, mondelinge overeenkomst is bindend, maar in de praktijk is het niet altijd zo.

Groetjes

Terug naar “Kopen”