verzoekschrift of dagvaarden?

roharro
Topic Starter
Berichten: 13438
Juridisch actief: Ja
Locatie: Plopsaland

verzoekschrift of dagvaarden?

#1 , 06 okt 2011 18:04

Kan men een zaak die betrekking heeft op de (niet-betaling van) huur van een weide (aan niet-landbouwer) ook inleiden met een verzoekschrift (zoals voor een woning) of kan men enkel dagvaarden?
Wegens langdurige koppigheid van de huurder (beweert sedert maanden dat hij de volgende dag de jaarhuur zal storten) wil ik hem een lesje leren en, indien het niet-verplicht is, hem in geen geval de "gunst" van een verzoeningspoging verlenen.
Als het enigszins kan zou ik de bijkomende kosten voor hem zoveel mogelijk willen laten oplopen omdat hij mijn welwillendheid misbruikt.

Kan ik beslag laten leggen op de paarden die op de weide gestald zijn?
Iedere wijze uil is ooit een uilskuiken geweest.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
scorpioen
Berichten: 9383
Juridisch actief: Nee

#2 , 06 okt 2011 19:18

Ger. W. art. 1344bis Onder voorbehoud van de bepalingen omtrent de pacht kan elke vordering inzake de huur van goederen worden ingeleid bij
verzoekschrift, neergelegd ter griffie van het vredegerecht.

Het verzoekschrift kan dus ook voor de verhuring van een weide. Bij pacht is er een verplichte oproeping in verzoening. Dit is hier blijkbaar niet het geval.

j.demoor
Berichten: 10360

#3 , 08 okt 2011 17:13

“Art.1344bis.Onder voorbehoud van...kan ELKE vordering inzake de HUUR van goederen worden ingeleid bij verzoekschrift, neergelegd ter griffie van het vredegerecht. Het verzoekschrift vermeld, op straffe van nietigheid :...”(Gerechtelijk Wetboek=Ger.W.).

“De partij,die bij het instellen van een vordering in huurzaken geen gebruik maakt van de verzoekschriftprocedure,zoals bepaald in art.1344bis Ger.W.,schendt het algemeen rechtsbeginsel,bestaande in het vermijden van nutteloze kosten. De partijen beschikken in dit verband niet over een keuzerecht omtrent de wijze van instelling van de vordering”(Vred.Roeselare 29 maart 1996,T.Vred. 1997,186).

“In het procesrecht geldt een plicht tot schadebeperking:als er geen redenen aangetoond worden waarom een dagvaarding verkozen werd boven een verzoekschrift,blijven de dagvaardingskosten ten laste van de partij die ze gemaakt heeft.”(Vred.Kruishoutem 23 december 1998,T.G.R. 1999,3).
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

Reclame

Terug naar “Huren”