Mondeling akkoord bindend aankoop wagen of motor?

sylvain12
Topic Starter
Berichten: 39

Re: Mondeling akkoord bindend aankoop wagen of motor?

#31 , 05 feb 2011 10:15

Maar er is eigenlijk nergens geen bewijs van prijsovereenkomst. Enkel van zijn vraagprijs. Hij heeft nogmaals herhaald dat hij eigenlijk in theorie het verschil in prijs die hij elders zal krijgen kan eisen van mij. Voor hetzelfde geld was de overeengekomen prijs 1000 euro lager?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
neogoa
Berichten: 130

#32 , 17 mar 2011 15:51

Een sms voldoet niet aan de geschriftvereiste van artikel 2281.

De bewijswaarde van een sms is dat van een vermoeden.

Een sms kan niet gebruikt worden als begin van bewijs doordat een sms geen geschrift is.

Hoe de rechter zal omgaan met het bewijs van de sms'en is afhankelijk van de omstandigheden.

Zodra je erkent dat je de sms verstuurd hebt geef je toe en zal de rechter het bewezen achten, als je de sms betwist dan niet.

Daarenboven stelt artikel Art. 1341. Een onderhandse akte moet worden opgemaakt van alle zaken die de som of de waarde van (375 EUR) te boven gaan, zelfs betreffende vrijwillige bewaargevingen; het bewijs door getuigen wordt niet toegelaten tegen en boven de inhoud van de akten, en evenmin omtrent hetgeen men zou beweren voor, tijdens of sinds het opmaken te zijn gezegd, al betreft het ook een som of een waarde van minder dan (375 EUR).

Wat de wetgever hier eigenlijk ook bedoeld heeft, is dat die akte aan de rechter moet kunnen worden voorgelegd op het moment dat er een verbintenis met een waarde boven de 375 Euro ter discussie staat. Artikel 1341 burgerlijk wetboek legt dus onrechtstreeks de verplichting op om akten te bewaren, en aangezien een sms geen geschrift is voldoet men niet aan artikel 1341 BW.

Reclame

Terug naar “Consumenten Koop”