Beste,
Begin vorig jaar hebben we een woning gekocht met een reeds bestaande omheining rondom de tuin.
De vorige eigenaars vertelde ons dat er langs beide kanten van de omheining nog een extra meter is voor ons. Na controle bij kadaster en landmeter blijkt dit te kloppen.
Aan de rechterkant ligt bouwgrond waar nog niets mee gebeurd de komende 10 jaar. De linkerkant staat momenteel een cafe welke door de nieuwe eigenaars gerenoveerd wordt voor een restaurant te beginnen.
In het begin kwam de nieuwe eigenaar vragen tot waar onze grond kwam en heb hem gezegd dat er nog 1 meter extra langs de draad van ons was, maar indien gewenst hij dit mocht "lenen" voor evt. boompjes/planten/... te plaatsen maar dat we dan een "contract" gingen opstellen waarin stond dat hij dit enkel in leen kreeg en niet automatisch van hem ging worden.
Nadien hebben we hier niets meer van gehoord tot vandaag...
Zonder verdere afspraken e.d. zijn ze vandaag begonnen met het weggraven van deze grond,met graafmachine, tot tegen onze omheining en zelfs tot iets onder de betonplaten waardoor deze geen steun meer bieden (deze rusten nu op de grond ipv in beton...).
Nu vroeg ik mij af of dit zomaar toegestaan is? De eigenaar zelf zien we niet veel meer en alles wordt door "vak"mensen gedaan.
Hoe pakken we dit het beste aan om ervoor te zorgen dat dit terug verstevigd wordt op zijn kosten? En indien we een contract willen opstellen ivm bruikleen van deze meter, is een onderhandse akte (zonder tussenkomst notaris e.d.) rechtsgeldig? (Zodat we, als we na bv. 40 jaar de woning willen verkopen de nieuwe eigenaars nog steeds recht hebben op deze meter) of dienen we hiervoor sowieso een notaris te raadplegen? (Met bijhorende "hoge" kosten natuurlijk...)
Grtjs,