kosten isolatie

paul vandensande
Topic Starter
Berichten: 1
Juridisch actief: Nee

kosten isolatie

#1 , 24 feb 2019 11:49

Beste medewerker,

Ik ben eigenaar in mede-eigendom van een dakappartement op de te D. Om in orde te zijn met de isolatienorm 2020 moeten het hoofd dak, zij dak en de twee dakterrassen geïsoleerd worden. Bij aankoop en oplevering van het gebouw stonden er zowel op voor als achterterras twee gemetste bloembakken, elke een 30 cm diep en breed en met een totale lengte van ca 8m. Om de isolatie van de terrassen naar norm 2020 mogelijk te maken dienen deze bloembakken afgebroken te worden.

In de basisakte van het gebouw staat vermeld dat voor het herstellen en het onderhoud van deze terrassen in privatief gebruik een sleutel van 1/3 eigenaar en 2/3 gemeenschap toegepast wordt.

Naar mijn mening gaat het hier echter niet om een herstelling of onderhoud beide dakterrassen nog volledig in orde zijn. Kan U me een antwoord geven op beide volgende vragen . Naar ik meen komen de kosten van isolatie – inbegrepen de bevloering van de terrassen met tegels of bv. Bankira ten laste van de gemeenschap in verhouding tot het aantal 1000sten in eigendom. ( Op de toplaag roofing boven de isolatie mag niet gelopen worden).

De onkosten voor het verwijderen van de gemetste bloembakken ( aanwezig bij oplevering) en het terug installeren van bloembakken ( al of niet gemetst of los staand) zijn naar mijn mening ook ten laste van de VME. Kan U me hieromtrent de nodige informatie bezorgen ? Met dank en vriendelijke groet. Paul Van den Sande

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
asperger
Berichten: 6497
Juridisch actief: Nee
Locatie: Lier

#2 , 24 feb 2019 11:53

Hangt ervan af of die bloembakken vermeld zijn in de statuten van het gebouw.
Voor de rest moet alles volgens de quotiteiten.
Het is geen herstelling en geen onderhoud maar een wettelijke verplichting (verplichte isolatie) die rust op de VME, niet op de private eigenaar.
"Politici verkiezen echter liever de bedenkelijke heldenstatus van betweter te belichamen tegenover die van de minus habens." (Victor Dauginet in "Het belaste land", pagina 72)

bosprocureur
Berichten: 7059

#3 , 24 feb 2019 12:02

Kan u naam en adres nog verwijderen?

Die info doet niet echt ter zake.

Reclame

Terug naar “Mede-eigendom & Nabuurschap”