formaliteiten bij aangifte huwelijk voor buitenlanders

manuela80
Topic Starter
Berichten: 2

formaliteiten bij aangifte huwelijk voor buitenlanders

#1 , 14 jul 2014 21:29

Hallo, ik heb een vraag. Ik ben zelf Nederlandse en mijn partner is Nigeriaan. Wij wonen nu 2,5 jaar wettelijk samen in Belgie.
Voor de wettelijke samenwoonst/gezinshereniging hebben wij allerlei papieren moeten overleggen waaronder natuurlijk ook een geboorteakte van ons allebei en een ongehuwdenverklaring. We hebben samen 2 kindjes en willen graag trouwen en zijn hiervoor bij de gemeente geweest.
Nu wil de gemeente weer nieuwe geboorteaktes hebben omdat ze ouder zijn dan 1 jaar, ze geven aan dat de vorige geboorteaktes niet weer gebruikt mogen worden. Ik heb vaker gelezen dat als je al eerder gelegaliseerde geboorteaktes hebt moeten overleggen aan de gemeente je dit niet nog een keer hoeft te doen aan dezelfde gemeente maar de gemeente zegt dat dit niet het geval is en dat er echt nieuwe moeten komen. Dit is voor ons een hele lastige situatie omdat zijn ouders de geboorteakte moeten ondertekenen, maar die wonen niet in Nigeria maar in Amerika. Dus daar gaat veel tijd en geld in zitten. Heeft iemand hier misschien ervaring mee?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Mariette
Berichten: 2507

#2 , 14 jul 2014 22:47

Enig idee of het in Nederland misschien eenvoudiger is om te huwen? Of eventueel in Nigeria zelf?

manuela80
Topic Starter
Berichten: 2

#3 , 15 jul 2014 00:25

We zouden zowiezo een nieuwe geboorteakte moeten overleggen als we in Nederland of Nigeria trouwen (en nog veel meer formaliteiten, overschrijvingen, vertalingen etc..)
Dus eenvoudiger zou het zeker niet zijn, maar in ieder geval bedankt voor het meedenken. We willen ook graag hier (Belgie) trouwen maar de geboorteakte is zoveel gedoe omdat zijn ouders moeten tekenen en in Amerika wonen dus als het niet nodig is omdat we deze al eens hebben afgegeven scheelt dat een hoop gedoe.

Reclame

Terug naar “Huwelijk & Samenwoning”