Beste,
We hebben in maart een keuken besteld en na wat schetsen werd een (voorlopige) overeenkomst gesloten in afwachting van een opmeter waarna ik dacht dat ze me opnieuw een definitieve overeenkomst gingen laten tekenen maar dat is nooit gebeurt.
Eergisteren kreeg mijn vrouw telefoon dat er nog geen voorschot gestort was ten bedrage van iets minder dan 1/3 van de totaal prijs. Volgende week komen ze de keuken normaal gezien plaatsen.
De dag erna ben ik naar de winkel gegaan om te kijken wat het probleem was. Hier bevestigden ze nogmaals dat er nog geen voorschot betaald was. Toen ik vroeg of ze al een (voorschot)factuur gestuurd hadden zeiden ze "neen". Tja hoe kan ik dan een voorschot betalen? Ik vroeg om een voorschotfactuur en een restfactuur af te printen maar hier deden ze moeilijk over daar de betaling in 3 keer dient te gebeuren:
1. Voorschot
2. Tussenfactuur, - € 200,00 bij levering keuken en goederen
3. Restfactuur € 200,00 na plaatsing
Daar wij in het verleden al met aannemers problemen gehad hebben ben ik niet meer geneigd om voor afwerking/plaatsing het volledige bedrag te betalen daar wij de laatste keer meer dan een half jaar gewacht hebben eer alles in orde was en dit over verschillende dagen waarvoor ik telkens een dag vrij moest nemen en kwamen dan een latje plaatsen waar een 20 minuten werk aan was!
Ik heb voorgesteld om 2/3 van het totaalfactuur als voorschot te betalen en wanneer de keuken geleverd werd een bankcheque te voorzien met het restbedrag (niet afgetekend natuurlijk). Is alles in orde, teken ik en iedereen tevreden, niet?
Ook hier willen ze niet tegemoet komen ondanks 2/3 voorschot? Het kan (en zou niet mogen) dat klanten op voorhand alles moeten betalen en als er iets niet correct verlopen is sta je als klant in de kou? Is er nergens een wet die klanten beschermd tegen zulke praktijken?
Ik heb in ieder geval mijn bank de opdracht gegeven om 2/3 over te schrijven als voorschot. Wat er hierna dient te gebeuren vraag ik héél graag aan jullie want ik zie het echt niet meer zitten om alles te moeten betalen en lijdzaam toezien als er iets niet correct geïnstalleerd is.
Ik stel me vooral de vraag dat de plaatsing ook niet tot de overeenkomst behoort want dat staat in ieder geval in de overeenkomst "Plaatsing inbegrepen" dus zijn in mijn ogen de "leveringen" niet volledig voldaan en moet ik dus pas het restfactuur betaling na plaatsing?
Graag jullie deskundig advies waarin vele mensen zich zullen terugvinden want blijkbaar willen de leveranciers zich indekken tegen de voorbije opeenstapeling van niet betaalde facturen door klanten in het verleden (wat ik begrijp) maar met een bankcheque zijn beide partijen toch 100% zeker?
Ik verneem graag jullie reactie waarvoor dank!