verjaringstermijn aanranding

minerva1951
Topic Starter
Berichten: 1
Juridisch actief: Nee

verjaringstermijn aanranding

#1 , 10 maand 1 week geleden (12 mei 2018 15:23)

Graag zou ik vernemen wat de verjaringstermijn is voor aanranding. Hiermee bedoel ik seks met een meisje van 15 jaar door een meerderjarige. In welke mate is dit strafbaar en wat is de verjaringstermijn?

Edgar W.
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Niet direct geholpen op het forum? Kijk even op Jureca.be voor snel en betaalbaar juridisch advies. of bel gratis onze helpdesk (09/32.00.065) voor een eerste antwoord op uw vraag.
Franciscus
Berichten: 32120

#2 , 10 maand 5 dagen geleden (17 mei 2018 17:58)

Op zijn minst:

Art. 372.(Zie NOTA 1 onder TITEL) <W 15-05-1912, art. 48> Elke aanranding van de eerbaarheid, zonder geweld of bedreiging gepleegd op de persoon of met behulp van de persoon van een kind van het mannelijke of vrouwelijke geslacht beneden de volle leeftijd van zestien jaar, wordt gestraft met opsluiting (van vijf jaar tot tien jaar). <W 2000-11-28/35, art. 6, 029; Inwerkingtreding : 27-03-2001>
Bij geweld of nog andere omstandigheden verhoogd de straf nog.

Gezien minderjarig begint de termijn pas te lopen vanaf de meerderjarigheid.
Ik dacht op zijn minst 5 jaar maar kan ook tien zijn.

U vind te teksten terug in het strafwetboek.

Reclame

Terug naar “Misdrijven tegen personen of goederen”