afhaling geld bank zonder voorafgaand akkoord van tante

chantal477
Topic Starter
Berichten: 27

afhaling geld bank zonder voorafgaand akkoord van tante

#1 , 11 jun 2014 20:50

Mijn vader (overleden) zijn zus (95 jaar) kreeg vandaag een brief van de bank dat de zoon van een andere broer (ook overleden) waar ze volmacht aan gaf om haar rekeningen te beheren in de bank, 22.000,- euro afhaalde van haar spaarrekening. Zij gaat niet akkoord en vraagt ons nu wat ze moet doen. Ze is echter bang van hem omdat hij dreigt met haar uit het appartement te zetten dat van hem is. Elke maand krijgt zij geld van hem maar ziet niets van de rest van haar pensioen.

Wat moet zijn doen kan zij klacht indienen bij de politie?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
chantal477
Topic Starter
Berichten: 27

#2 , 17 jun 2014 16:54

Hebben ondertussen met de tante naar de bank geweest en zijn volmacht stopgezet, en 2 andere personen van de familie als volmachthebber aangeduid.

Ondertussen hebben we de archieven bekomen sinds 2009 en het totaal bedrag dat hij tot nu toe heeft afgehaald is 22.000 op de spaarrekening en 32.900 euro van de zichtrekening over die laatste 5 jaar. Gedurende die 5 jaar heeft hij tussen de 600 en 800 euro elke maand afgehaald cash in de bank en ook telkens 200 euro laten overschrijven naar zijn rekening.

Hij heeft haar ID en mutualiteitskaart afgenomen. Klacht werd neergelegd met de tante voor bedreigingen en misbruik van vertrouwen, van politie vernomen dat haar ID reeds verlopen is sinds oktober 2013.

Van hem ondertussen nog geen nieuws gehad, hij is blijkbaar op vakantie, kan ik geloven een mooie vakantie met het geld van een ander.

Het ergste van al is dat tante niet voor zichzelf kan zorgen en ook geen boodschappen kan doen, en dit had hij zelfs niet voor haar geregeld.
We vonden oud brood, een lege frigo met 2 tomaten en een rotte salade, een echte schande. Gaan dan nu contact opnemen met de mutualiteit voor levering van eten en kuis.

Ben benieuwd hoe dit gaat aflopen

Franciscus
Berichten: 39640
Juridisch actief: Nee

#3 , 17 jun 2014 17:18

Uit appartement zetten kan hij zo maar niet.
Sloten van appartement veranderen en wanneer hij aan de deur staat 101 laten bellen door tante of een van de buren.
Advocaat nemen en eventueel bewarend beslag laten leggen op appartement en op zijn rekeningen.

Reclame

wanton
Berichten: 10067
Locatie: HEIST , bij-den-berg

#4 , 17 jun 2014 22:59

Dit is gewoon diefstal. Een volmacht is geen permissie om zichzelf te verrijken.
Ik heb gisteren gezien , ik ken morgen!
Toet-anch-Amon

Franciscus
Berichten: 39640
Juridisch actief: Nee

#5 , 17 jun 2014 23:58

Zo wie zo misbruik van vertrouwen. Maar wat het juist is zal uiteindelijk de rechter bepalen.

chantal477
Topic Starter
Berichten: 27

#6 , 30 jun 2014 09:15

Hebben tesamen met anderen van de familie hem opgebeld en ermee gedreigd verdere stappen te ondernemen op juridisch vlak. Hij werd van alle feiten en de klachten bij de politie, op de hoogte gebracht, via een aangetekende brief. Blijkbaar moet hij zich toch nauw in zijn schoenen voelen want hij stortte het volledig bedrag terug op haar rekening. Al bij al een goede afloop zou je zeggen maar hij stopt niet met tante te bedreigen, wij proberen nu een oplossing te vinden om tante ergens anders onder te brengen.

Franciscus
Berichten: 39640
Juridisch actief: Nee

#7 , 30 jun 2014 23:31

Van elke bedreiging aangifte doen bij politie.
Kunnen ook als stalking belaging gekwalificeerd worden.

Ook een contactverbod vragen kan al zeker laten opnemen in PV.

Onderzoeksrechter kan contactverbod opleggen anders via burgerlijke rechtbank.

chantal477
Topic Starter
Berichten: 27

#8 , 05 aug 2014 20:40

We zijn nu 1 maand verder en hebben dus klacht ingediend bij de politie voor bedreigingen en misbruik van vertrouwen. Spijtig genoeg is ze kort daarna in het ziekenhuis beland en heeft ze daar 3 weken doorgebracht. Ze is vandaar overgebracht naar een home, dokters en sociaal assistente vonden het te gevaarlijk haar nog alleen te laten wonen.

Ondertussen hebben we een home gevonden en hebben we haar appartement met aangetekend schrijven opgezegd sinds einde juli. Er was dus wel degelijk geen huurcontract. Alles werd afgesloten, elektriciteit, gas, telefoon en tv. Ze heeft een minimum kunnen meenemen naar de home, dus het appartement staat nog vol.

Het appartement zou moeten leeg gemaakt worden, maar niemand van de rest van de familie is happig om te komen helpen en mijn echtgenoot weigert dit alleen te doen.

Wat kunnen de gevolgen zijn bij het niet leegmaken van het appartement voor tante?

Franciscus
Berichten: 39640
Juridisch actief: Nee

#9 , 05 aug 2014 21:01

Laat een firma alles uit appartement halen en vb stockeren als de zaken nog iets waard zijn.
Zolang ze er niet is mogelijk een ander slot steken om te beletten dat andere partij daar binnen kan.
Laat uw tante zelf die opdrachten geven aan die verhuis/opslagfirma. Een garagebox kan ook maar dan moet u daar wel andere goederen mogen plaatsen ipv een auto.
Of uw tante moet akkoord gaan om alles wat ze niet kan meenemen te verkopen of weg te schenken.

In principe kan er ook via de vrederechter een bewindvoerder worden aangesteld maar dat duurt toch minstens een week of drie vier.

Andere partij kan dan bezettingsvergoeding vragen..... werd er huur betaald dus een overschrijving waar huur maart 2014 op stond of zo?
Als er betalingsbewijzen zijn met woord huur op dan is er een feitelijk huurcontract . In het ander geval is het een ' bezetting ten bede' ...zeg dus nooit huur of schrijf dat ook niet.
Nu een niet geregistreerd huurcontract is per onmiddellijk op te zeggen
http://justitie.belgium.be/nl/binaries/ ... 138431.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Haar erfenis is best testamentair te regelen. want er zijn geen reservataire blijkbaar alleen neven en nichten.

Laat uw tante ook een volmacht geven om in haar naam op te treden tot er een bewindvoerder ( familie of advocaat) is aangesteld.

Terug naar “Andere”