aankoopbelofte zonder epc,...

lipke
Topic Starter
Berichten: 2

aankoopbelofte zonder epc,...

#1 , 28 aug 2013 08:51

Wij hebben net een aankoopbelofte getekend voor een huis dat ons interesseert. EPC en elektrische keuring zijn nog in aanvraag.

Stel dat de verkopers ons bod snel aanvaarden, zonder dat deze documenten al getoond/in orde zijn:
1. Is ons bod dan sowieso geldig en liggen we hieraan vast, ook al hebben we deze documenten niet? (dat lijkt mij toch info die we moeten hebben voor ons bod geldig kan zijn?)
2. Is een bodemattest trouwens ook verplicht voor we van een verkoop kunnen spreken?

Alvast bedankt voor jullie reacties.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
mava105
Berichten: 22875
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#2 , 28 aug 2013 10:42

Bodemattest en keuring moeten pas bij de ondertekening voorgelegd en overhandigd worden aan de koper. Het EPC moet wel wettelijk vermeld staan in de aankondiging voor de verkoop. Om die reden zou je dus de koop kunnen laten ontbinden.

KimSe
Berichten: 697

#3 , 28 aug 2013 11:09

Bodemattest moet ook wel degelijk aanwezig zijn bij de ondertekening van de verkoopsovereenkomst. Koper kan de nietigheid inroepen indien dit niet het geval zou zijn.
Een compromis kan bijgevolg niet meer ondertekend worden onder opschortende voorwaarde van het bekomen van een bodemattest.
Keuring electriciteit moet aanwezig zijn bij ondertekening notariële akte.

Reclame

lipke
Topic Starter
Berichten: 2

#4 , 28 aug 2013 14:23

Bodemattest: moet dit ook al aanwezig bij ondertekening van een aankoopbelofte (door enkel de kopers)?
EPC: ik lees dat er een boete bestaat als dit niet vermeld staat voor de verkoper, maar kan een nietigverklaring van de aankoopbelofte dan ook op grond van niet aanwezig zijn van de EPC vermelding?

KimSe
Berichten: 697

#5 , 28 aug 2013 14:57

Bodemattest moet niet volgens mij niet aanwezig zijn bij het doen van het bod...
Langs de andere kant: als de verkoper het bod aanvaard is de koop definitief, en dan moet het bodemattest er in principe wel zijn...

Wat is het probleem concreet?
Willen jullie onder het bod uit?
Of willen jullie juist niet dat door het ontbreken van deze documenten jullie bod ongeldig blijkt?

j.demoor
Berichten: 10360

#6 , 30 aug 2013 08:14

“Art.9.2.3.§ 1. Een eigenaar die een residentieel gebouw te koop wil aanbieden, moet over een energieprestatiecertificaat residentiële gebouwen beschikken. De eigenaar moet op eenvoudig verzoek van een kandidaat-koper hem een geldig energieprestatiecertificaat residentiële gebouwen kunnen voorleggen. Bij de verkoop van een residentieel gebouw draagt de eigenaar aan de koper een geldig energieprestatiecertificaat residentiële gebouwen over. § 2. Iedereen die een onderhandse akte voor de verkoop van een residentieel gebouw opmaakt, moet vermelden of er voor het gebouw een geldig energieprestatiecertificaat residentiële gebouwen bestaat en of het ter kennis werd gebracht van de koper...”[19 NOVEMBER 2010. - Besluit van de Vlaamse Regering houdende algemene bepalingen over het energiebeleid (aangehaald als : Energiebesluit)].

‘Wij hebben net een aankoopbelofte getekend voor een huis dat ons interesseert.EPC en...zijn nog in aanvraag’

Het niet-nakomen van voornoemd art.9.2.3 wordt niet gesanctioneerd door de nietigheid van de koopovereenkomst.

“Art.101.§ 1. Voor het sluiten van een overeenkomst betreffende de overdracht van gronden moet de overdrager of desgevallend de gemandateerde bij de OVAM een bodemattest aanvragen en de inhoud ervan meedelen aan de verwerver...§ 2. De onderhandse akte waarin de overdracht van gronden wordt vastgelegd, bevat de inhoud van het bodemattest.§ 3. In alle akten betreffende de overdracht van gronden, neemt de instrumenterende ambtenaar de verklaring van de overdrager of desgevallend de gemandateerde op dat de verwerver voor het sluiten van de overeenkomst op de hoogte is gebracht van de inhoud van het bodemattest. De instrumenterende ambtenaar neemt tevens de inhoud van het bodemattest in de akte op. Art.116.§ 1. De verwerver kan de nietigheid vorderen van de overdracht die plaatsvond in strijd met de bepalingen van afdeling I(=art.101)...”(27 OKTOBER 2006. - Decreet betreffende de bodemsanering en de bodembescherming).
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

Terug naar “Kopen”