Kind naar het buitenland.

Christophe
Topic Starter
Berichten: 3

Kind naar het buitenland.

#1 , 02 mei 2007 12:28

Na meer info gehaald te hebben bij een advocaat , wil ik graag reactie hierop.

Even meer uitleg over de situatie:

4 jaar geleden zijn wij, mijn ex-vriendin en mezelf, uit elkaar gegaan. We waren niet getrouwd maar hebben wel een zoontje van 7 jaar.
Samen hadden we ook een huis die over gekocht werd door mij en betekent is bij de notaris.
Voor onze zoon hadden we overeen gekomen dat hij om de 2 weken bij mij zou zijn en ik vrijwillig een alimentatie van 150? zou storten elke maand excl. extra kosten.
Door mijn goedgezindheid werd dit nergens bekrachtigd, dus niet voor de rechtbank.

Alles ging heel goed tot vorig jaar mijn ex-vriendin naar Spanje vertrokken is. Zogezegd om een beter leven te hebben. Ze heeft dit gedaan zonder ook maar iemand op de hoogte te brengen van haar plannen. Ze beloofde mij dat ze ervoor ging zorgen dat ik mijn zoon tijdens de vakantie mocht hebben en wel voor een oplossing ging zorgen.

Mijn geduld geraakte op na 6 maand hem niet gezien te hebben en ben dan verder gaan zoeken.

Ook wou ik klacht neerleggen bij politie maar dit ging niet omdat er geen vonnis was.

Heel kort geschetst heeft ze gedurende de eerste 6 maand (na het uit elkaar gaan) een huis gehuurd waarna ze gerechtelijk werd buiten gezet en de andere tijden maar een domicilie adres gehad heeft evenals mijn zoon. Ook heeft ze een ongelooflijke berg schulden gemaakt door 2 maal toe failliet te gaan, word ze gerechtelijk vervolgt wegens brandstichting in haar eigen zaak en tot slot vervalsen van papieren en verklaringen.
Dit was dus de echte reden waarom ze vertrokken, zeg maar gevlucht, was.

Toen ik dit haar vertelde verloor ik alle contact met haar en heb ook geen adres in Spanje.
Wel weet ik dat ze ondertussen al 7 keer verhuisd is, wel altijd in de omgeving van Calp?, en dat mijn zoon al 3 verschillende scholen aangedaan heeft.
Hij zou normaal in het 2de jaar moeten zitten maar heeft daarmee zeker heel het jaar verloren.

Na raadpleging van een advocaat kwam deze mij te zeggen, indien ik weet waar hij verblijft (mijn zoon), hem kan gaan halen en laten inschrijven op mijn adres daar hij nu toch geen vaste verblijfplaats heeft en er geen gerechtelijke uitspraak is wat betreft wie het hoederecht mag uitoefenen. Hij raadde mij dit aan omdat via het gerecht dit een eindeloze strijd zou worden gezien hij in het buitenland verblijft en geen vaste verblijfplaats heeft.

Ik was wel wat geschrokken over deze uitspraak maar ben het nu toch aan het overwegen.
Wat denken jullie.

Mvg
Christophe

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
roderidder
Berichten: 2946
Contacteer: Website

#2 , 02 mei 2007 18:20

Dit is verschrikkelijk om mee te maken !

Zelf leef ik erg met je mee.

Het vrij verkeer van goederen mag een succes zijn, maar van een goed functionerend beleid inzake wetgeving/handhaving internationaal personenrecht, daar is nog niet veel van in huis gekomen.

Hier in de buurt woont iemand die zijn twee kinderen op een "illegale" wijze is gaan halen, met alle risico's vandien. Hij zal dat land (VS) wel niet meer aandoen, ondanks dat daar de moeder woont. Idem voor de moeder die zal niet meer naar hier (durven) komen.

RR

Heye
Berichten: 468

#3 , 03 mei 2007 00:34

Hallo,

Gezien uw ex partner hier in Belgi? op de vlucht is voor het gerecht, is de raadgeving van uw advocaat zo slecht niet. Zoek uit waar ze zich "schuilhoud" en eis uw zoon terug. Pas op aangezien zij zich op Spaans grondgebied bevinden, kan zij ginder bij de autoriteiten klacht neerleggen tegen U "ontvoering van minderjarigen" De kans dat ge Frankrijk haalt is klein. U zelf volgen zal ze niet doen.
Hoe dan ook, kort samengevat, probeer te achterhalen waar ze zich bevindt en laat haar inzien dat uw zoon geen toekomst heeft bij haar.Laat uw raadsman een papier opmaken dat zij ondertekend en kom met de kleine terug.

Met vriendelijke groeten
Heye Andy

Reclame

roderidder
Berichten: 2946
Contacteer: Website

#4 , 03 mei 2007 02:34

bij het terug na te lezen:

Als er geen vonnis is, kan er ook geen misdrijf zijn voor het "ontvoeren van een minderjarige".

RR

Heye
Berichten: 468

#5 , 03 mei 2007 09:12

Hallo
Als er geen vonnis is, kan er ook geen misdrijf zijn voor het "ontvoeren van een minderjarige
jawel h? roderidder. Hij bevindt zich op Spaans grondgebied. In Spanje is zij een alleenstaande moeder met kind. Als hij, laat ons zeggen zijn zoon aan de schoolpoorten gaat halen, en zij dient klacht in, dan zet ik er mijn maandloon op dat de man de Franse Grens niet zal halen.

Mvg
Heye Andy

j.demoor
Berichten: 10360

#6 , 04 mei 2007 11:55

Ik ga ervan uit dat u uw zoon erkende.

?Art.374.? 1. Wanneer de ouders niet samenleven, blijven zij het ouderlijk gezag gezamenlijk uitoefenen...Bij GEBREKE van overeenstemming over de organisatie van de HUISVESTING van het kind, over de belangrijke beslissingen betreffende zijn gezondheid, zijn opvoeding, zijn opleiding en zijn ontspanning en over de godsdienstige of levensbeschouwelijke keuzes of wanneer deze overeenstemming strijdig lijkt met het belang van het kind, kan de bevoegde rechter de uitoefening van het ouderlijk gezag uitsluitend opdragen aan ??n van beide ouders...?(Burgerlijk Wetboek).

Uit ?Voor onze zoon hadden we overeen gekomen dat hij om de 2 weken bij mij zou zijn? leid ik af dat er geen GEBREKE van overeenstemming was over de organisatie van de HUISVESTING van het kind,zodat de bevoegde rechter de uitoefening van het ouderlijk gezag NIET uitsluitend opdroeg aan ??n van beide ouders.

?Art.431.Met gevangenisstraf van acht dagen tot een jaar en met geldboete van...of met een van die straffen alleen worden gestraft zij aan wie een minderjarige beneden de leeftijd van twaalf jaar is toevertrouwd en hem niet afgeven aan de personen die het recht hebben hem op te eisen.Indien de schuldige deze minderjarige meer dan vijf dagen verborgen houdt voor degenen die het recht hebben hem op te eisen of deze minderjarige onrechtmatig buiten het grondgebied van het Koninkrijk vasthoudt, wordt hij gestraft met gevangenisstraf van een jaar tot vijf jaar en met geldboete van...of met een van die straffen alleen.?(Sw.=Strafwetboek).

Uw zoon is een minderjarige beneden de van leeftijd van twaalf jaar en is overwegend toevertrouwd aan zijn moeder.

Als vader hebt u het recht uw zoon op te eisen binnen de grenzen van uw onderlinge overeenkomst.Bij ontbreken van het bewijs van zulke overeenkomst is vaders recht zijn zoon op te eisen gelijk aan dit van moeder.

De schuldige houdt deze minderjarige meer dan vijf dagen verborgen voor degene die het recht heeft hem op te eisen(=vader) EN houdt deze minderjarige onrechtmatig buiten het grondgebied van het Koninkrijk(=Spanje) vast.

Alle bestanddelen voor het wanbedrijf uit art.431 Strafwetboek zijn dus aanwezig.Leg dus SCHRIFTELIJK en omstandig strafklacht neer bij de procureur des Konings op grond van art.431(niet 432,?3) Strafwetboek.

?Art.432...? 3. Wanneer over de bewaring van het minderjarige kind mocht zijn beslist...hetzij in andere bij de wet bepaalde omstandigheden, dan worden de straffen bepaald in de ?? 1 en 2 toegepast op de vader of de moeder die het minderjarige kind onttrekt of poogt te onttrekken aan de bewaring van hen aan wie het krachtens de beslissing is toevertrouwd, die het niet afgeeft aan degenen die het recht hebben het op te eisen of die het, zelfs met zijn toestemming, ontvoert of doet ontvoeren.?(Sw.).

DEZE bepaling is hier niet van toepassing en dus ook geen grond tot strafklacht.

Wat u in Spanje zou ondernemen valt onder het Spaanse recht dat mij niet bekend is.

Ga volledigheidshalve naar (geconsolideerde wetgeving) onder Belgisch Staatsblad in http://just.fgov.be .Klik in de balk achter ?Juridische aard? op het omgekeerd driehoekje uiterst rechts en zoek daar de nodige WetBOEKEN.

Christophe
Topic Starter
Berichten: 3

#7 , 05 mei 2007 19:46

Allemaal alvast bedankt voor de vele reactie.

Het grootste probleem is wel dat ze dus geen vast adres heeft en dus niet te bereiken is, alhoewel ze een brievenbus heeft bij ??n of ander postkantoor.
Ook staat ze nu terug op het punt naar een nieuwe plaats te verhuizen en denkt eraan om naar Australi? of Amerika te verhuizen. Wat volgens mij niet kan omdat ze toch offici?le papieren nodig heeft en nu toch ook onofficieel in Spanje verblijft. Dit kwam ik te weten van een vriendin van haar die soms nog iets van hoort maar ook niet weet waar ze is.

Om eerlijk te zijn heb ik het gevoel dat mijn zoon verwaarloosd wordt gezien hij geen school volgt en al op zo'n jonge leeftijd zijn plan moet trekken thuis terwijl zij gaan werken (denk ik toch)is. Heb zelf child focus al ingelicht maar zij kunnen enkel via buitenlandse zaken een bezoeksrecht afdwingen, indien er geen reactie op komt blijft het hierbij van hen.

Heel frustrerend gezien zij alles kan en mezelf alles via gerechterlijke weg moet doen. Gezien ik militair ben, na info bij mijn gerechterlijke diensten van defensie, is een veroordeling of klacht in Spanje niet gewenst (kan leiden tot ontslag).

mvg
Christophe

sperwer
Berichten: 1155

#8 , 05 mei 2007 21:00

De eerste vraag moet hier zijn of je het kind erkend hebt of niet?

Als je hem erkend heb, kan je naar interpol gaan en hem opgeven als vermist en laten opsporen, daar zij dan met jou kind in het buitenland zit zonder jou of een gerechtelijke toelating.

Voor een langdurig verblijf in het buitenland van een minderjarge is immers de wettelijke toelating van de beide ouders nodig of een gerechtelijke toelating, anders valt het onder ontvoering van een minderjarige.

heb je hem niet erkend, dan sta je machteloos.

Christophe
Topic Starter
Berichten: 3

#9 , 05 mei 2007 21:13

De eerste vraag moet hier zijn of je het kind erkend hebt of niet?
Heb hem erkend en draagt mijn naam. Ook het kinderbijslag werd via mijn werkgever aangevraagd.
Heb nu wel een brief ontvangen (gisteren) ivm gezins- en beroepssituatie die jaarlijks moet ingevuld te worden door de persoon die het kinderbijslag ontvangt (zij dus). Deze werd via haar ouder (geschrapt) adres naar mij verstuurd. Zelf kan ik dit dus niet invullen zodat deze bijslag geschrapt kan worden zonder verder antwoord.

mvg
Christophe

sperwer
Berichten: 1155

#10 , 05 mei 2007 21:19

dan kan je hem dus zekers als vermist, met vermoeden van ontvoering
opgeven.

Gewoon naar fed.politie gaan en zeggen dat je al een paar weken niets meer heb gehoord of gezien van hem of zijn moeder.

Heye
Berichten: 468

#11 , 06 mei 2007 12:02

Beste,

In Belgi? besaat hiervoor een apart organisme.

FOD justitie
Directoraat-Generaal wetgeving en fundamentele rechten en vrijheden.
Centrale autoriteit wederzijdse rechtshulp in Burgerlijke zaken.

Waterloolaan 115
1000 Brussel

tel: 02/542-67-00
fax: 02/542-70-06

E-mail: kinderontvoering@just.fgov.be

Deze cel is gespecialiseerd in kinderontvoering en grensoverschrijdend omgangsrecht.

U kan de hele brochure (12 pagina's) hierover lezen op deze link.

http://www.sbo.be/alimentatie/downloads ... ering2.pdf

Juridische info vindt U hier:
http://www.sbo.be/alimentatie/BOYCOTANDERE.htm

Contactgegevens Politie Spanje (GUARDIA CIVIL)
Inter-SOS (vermiste personen en grensoverschrijdend omgangsrecht)
Telephone: (+34) 676166977
New Fax: (+34) 933773038
E-mail: intersos@inter-sos.com

Je kan deze intstantie niet particulier contacteren, zij werken samen met federale en Europese instanties.

Met dank aan de collega's van de federale politie en europol!

www.fedpol.be
http://www.europol.eu.int/index.asp

Met vriendelijke groeten
Heye Andy

Terug naar “Echtscheiding”