Aanvragen dubbele nationaliteit Belg-Duits

Ochtendtraan
Topic Starter
Berichten: 11

Aanvragen dubbele nationaliteit Belg-Duits

#1 , 16 mar 2012 08:07

Kan mij iemand inlichten wat voor voor-en/of nadelen dat met zich meebrengt. En wat voor invloed dit voor mijn kinderen heeft? De Duitse ambassade heb ik reeds gecontacteerd en ben er ook al naartoe geweest maar daar wordt ik niet veel wijzer.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
The Departed
Berichten: 55

#2 , 01 apr 2012 12:28

Waarom zou u de dubbele nationaliteit wensen? U gaat hiervoor een Duitse procedure moeten opstarten. Ik zie ook geen voordelen.

Als Belg bent lid van de E.U. en de Schengenzone. U kan zich dus vrij verplaatsen binnen Europa, zonder enig probleem. Door Duitser te worden gaat u zich niet beter kunnen bewegen binnen Europa.

Wanneer u de Duitse nationaliteit aanneemt en niet per sé afziet van de Belgische nationaliteit dan behoudt u deze, dus heeft dan de dubbele nationaliteit.

Voor uw kinderen verandert er in principe niets, deze zijn naar Belgisch recht de kinderen van een Belg, dus zijn zij ook Belg.

Ik heb mijn info onder meer gevonden op: http://www.belgium.be/nl/familie/identi ... onaliteit/" onclick="window.open(this.href);return false;
Dit is maar mijn onprofessionele mening, louter een poging om mensen te helpen -> zie http://www.juridischforum.be/forum/view ... =1&t=20561. Indien u 100% zeker wil zijn dient u een raadsman/raadsvrouw te raadplegen.

Reclame

Terug naar “Andere”