wat met familiehuis van partner na echtscheiding

vergeetmenietje
Topic Starter
Berichten: 1

wat met familiehuis van partner na echtscheiding

#1 , 16 okt 2011 21:14

Het huis waar we inwonen komt van mijn man zijn familie.
Het is aan hem verkocht maar hij heeft het in gebracht in de gemeenschap.
Zijn dus gehuwd met een huwelijkscontract.
Bij een eventuele echtscheiding zou ik met de kids in dit huis willen blijven wonen.
Ik heb de voorbije 20 jaar hier heel veel in geklust. Zonder ook maar enige hulp van mijn man.
En ook de kids willen hier niet weg.
Ik moet er wel bij vertellen dat mijn man ons psychisch aan t kraken is.
Mij heeft hij al klein gekregen en ik probeer nu om er terug bovenop te komen met de hulp van de kinderen.
Voor ik ook maar enige stap zet naar een echtscheiding wil ik echter wel informatie die me wat helpen.
Ik heb geen eigen inkomen, alle rekeningen zijn gemeenschappelijk.
Een eigen spaarrekening heb ik niet meer, die is gebruikt om hier een grote klus te bekostigen.
De auto is door iemand van mijn kant betaald.
Het geld is indertijd overgeschreven dus ik heb wel een bewijs van de schenker.
DE nummerplaat is van mijn man en ook de verzekering staat op mijn naam.
Kan ik dat laten veranderen zodat de nummerplaat wel op zijn naam staat maar de verzekering op mijn naam?
En kan dat zonder medeweten van mijn man?
Voor ik daarvoor naar de verzekering ga wil ik eerst graag via deze weg daar een antwoord op.

Ik hoop dat ik eindelijk eens een antwoord krijg op mijn vragen want meestal krijg ik te horen dat ik het maar met mijn partner onderling moet regelen. Maar ja, dat moet hij dan wel willen natuurlijk.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Franciscus
Berichten: 39724
Juridisch actief: Nee

#2 , 16 okt 2011 23:06

Antwoord in stukjes:
maar hij heeft het in gebracht in de gemeenschap.
Zijn dus gehuwd met een huwelijkscontract

In gemeenschap wil zeggen dat het nu van beide is.
Dus volgens de eigendomsakte staat het op beider naam.
Wat staat in het huwelijkscontact?


Bij een eventuele echtscheiding zou ik met de kids in dit huis willen blijven wonen.
U kan de rechter vragen de gezinswoning aan u toe te wijzen ( art 221-223W) en volgende eveneens Omzendbrieven College Parketten Generaal 4 en 6 Psychische mishandeling. Voor dit laatste wel een aangifte via politie cel Intra Familiaal Geweld (IFG)

""DE nummerplaat is van mijn man en ook de verzekering staat op mijn naam.
Kan ik dat laten veranderen zodat de nummerplaat wel op zijn naam staat maar de verzekering op mijn naam?
En kan dat zonder medeweten van mijn man?""

Wat is het nu nplt op zijn naam en verzekering op uw naam dan moet je toch niet wijzigen.??


Maar in feite doet het er niet toe.
Een nummerplaat is alleen maar van de titularis van. Eigendom van de wagen wordt bewezen door facturen en door betaling dus factuur op uw naam en geld van u ( uw kant) dan is het uw wagen. U kan deze steeds op uw naam laten inschrijven en de nummerplaat die op zijn naam staat terugsturen. Idem dito. U kan altijd zelf een verzekering nemen en zijn verzekering verwittigen dat ze niet meer moet verzekeren ( als het zijn verzekering zou zijn.
Wat kan je zonder medeweten.... de wagen terug inschrijven op uw naam en een andere verzekering nemen.
Je geeft dan zijn nplt terug of stuur ze ineens via verzekering naar DIV.


U kan langs de sociale dienst OCMW en mutualiteit voor info ook over de financiële kant, langs de dienst Slazo en IFG van de politie, de griffie van het vredegerecht, en het justitiehuis
http://www.just.fgov.be/nl_htm/organisa ... en/mj.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Reclame

Terug naar “Echtscheiding”