Beste,
wij zijn ondertussen gedurende een klein jaar handelaar. In producten die wij verkopen zoals ze bij de fabricant gemaakt worden.
Nu is er door een klant iets bij ons besteld dat we niet standaard in ons gamma hebben en dat helemaal gepersonaliseerd werd voor de klant (door een andere firma die wij ook betaald hebben). Het product werd vandaag door de vrouw van de klant afgehaald en betaald na goed te zijn bevonden door haar.
Een uur later belt de klant en zegt dat hij niet tevreden is over het resultaat en dat het in zijn ogen niet 'perfect' is en vraagt ook om het product retour te mogen geven.
Het gaat hier om een bedrag van rond de 1000 euro. Een aanzienlijke som dus. Het product zouden we waarschijnlijk ook niet gemakkelijk of niet kunnen verkopen aan andere klanten.
Zijn er wettelijke verplichtingen rond het teruggeven hiervan? Wij zouden eventueel wel bereid zijn om een gedeelte van het bedrag terug te betalen van het personaliseren van het product, maar zouden toch graag weten welke de wettelijke verplichtingen hierrond zijn?
Alvast bedankt voor de raad
We weten het eventjes niet