#2 , 20 jul 2010 22:51
Spijtig , maar zo zit onze wetgeving niet in mekaar. U kan uw erfdeel maar opvragen als de erfenis opengevallen is , dus na het overlijden. Voor de gezinswoning moet u zelfs wachten tot na het overlijden van de tweede ouder. Uw deel op voorhand opvragen is zelfs nadelig voor U.
En zo gemakkelijk kunnen zij U niet onterven. U heeft recht op een minimum deel : indien er twee kinderen zijn moet u toch minstens 1/3 krijgen. Indien uw ouders een huis of grond zouden schenken aan uw zus , kan u later altijd compensatie vragen. Een schenking blijft steeds meetellen om de verdeling te doen.
U kan nu eigenlijk niets doen , maar de wet staat aan uw kant. U onterven is in sé ook onmogelijk , alleen kan het dat U minder krijgt.
Ik heb gisteren gezien , ik ken morgen!
Toet-anch-Amon