Koude Oorlog

Predatorian_be
Topic Starter
Berichten: 24
Juridisch actief: Nee

Koude Oorlog

#1 , 31 mar 2026 11:17

Beste

Na mijn echtscheiding van 9 jaar geleden is het spijtig genoeg nog steeds Koude Oorlog tussen mijn ex-vrouw en mijzelf. Ik kan onmogelijk een gesprek met haar aangaan daar zij zichzelf steeds ofwel in een agressieve houding zet, ofwel in een houding vol zelfmedelijden. Een neutraal gesprek is onmogelijk.

Ik betaal maandelijks steeds 100€ alimentatie voor mijn kinderen. Niet veel, ik weet het, maar wij kopen elks apart kledij en schoenen voor de kinderen daar mijn huidige vrouw en mijn ex-vrouw een uiteenlopende smaak hebben.

Mijn dochter moet momenteel een beugel dragen. Ik betaal al 9 jaar een tandplan af voor mijn kinderen van DKV. Mijn ex-vrouw heeft hier nooit in willen bijdragen. Dit bedrag is nooit van de kindrekening gegaan. Ik heb van DKV al een bedrag terugbetaald gekregen inzake orthodontie, maar mijn ex-vrouw stort niets op de kindrekening van het bedrag dat de mutualiteit hiervoor uitbetaald aan haar. Ik redeneer daar ik alimentatie betaal, ik dus ook bijdraag voor de mutualiteitskosten van mijn kinderen; en dat dus mijn kinderen recht hebben op dit bedrag op de gezamenlijke kindrekening.

Mijn ex-vrouw heeft ook zonder mijn zeggenschap een hospitalisatieverzekering afgesloten waar ik niets van heb ontvangen qua documentatie. Mijn vraag aan haar hierover blijft onbeantwoord. Dit bedrag van 20,62€ is wel van de gezamenlijke kindrekening af gegaan.

Zou er iemand mij advies kunnen geven wat ik hiermee moet doen?
Mijn ex en ik hebben een EOT waar afspraken in staan gedocumenteerd.

Blaatpraat
Berichten: 3900

#2 , 31 mar 2026 16:53

U hebt recht op een jaarlijkse afrekening van de mutualiteit.
Uw ex moet dit op eenvoudig verzoek voorleggen aan u.

U dient niet mee te betalen aan de hospitalisatieverzekering.
Helaas mag u ook niet compenseren in de onderhoudsbijdragen en dit bedrag hiervan afhouden.
U mag wel compenseren op de eventuele buitengewone kosten, in het geval het bedrag dat u aan uw ex zou moeten per kwartaal groter is dan wat zij aan u moet; en dus hier die 20.62 mee verrekenen.

Voor de initiële EOT: heeft u zich laten bijstaan door een bemiddelaar en/of een advocaat?

Franciscus
Berichten: 39924
Juridisch actief: Nee

#3 , 31 mar 2026 21:49

Wat staat er juist in de EOT?
Hoe oud zijn de kinderen en waar gedomicilieerd?
Is het week om week?
Wie neemt de beslissingen inzake vb school?

Reclame

Predatorian_be
Topic Starter
Berichten: 24
Juridisch actief: Nee

#4 , 01 apr 2026 00:19

Ik heb voor de EOT als bemiddelaar mijn notaris genomen. Ik heb het voorstel nadien nog laten nalezen door een advocate. De kinderen zijn 11 en 14 jaar oud. Gedomicilieerd bij mijn ex-vrouw. Het is ongeveer week om week. Ik heb de kinderen vanaf dinsdag en moet ze de week erop op maandag afzetten op school. In EOT staat dit anders (van woensdag namiddag tot zondag avond) daar mijn ex destijds de kinderen niet kon missen. Ik heb daar toen aan toegegeven. Dankzij de kinderen hun geklaag, heb ik ze langer.

De beslissingen neem ik steeds. Mijn ex is nogal laks met alles.

Terug naar “Echtscheiding”