Attest gasketel bij eind huurcontract

stephan1982
Topic Starter
Berichten: 55

Attest gasketel bij eind huurcontract

#1 , 3 maand 1 uur geleden (27 mar 2019 13:32)

Wij huren een appartement en onze huuropzeg loopt af eind april 2019.
In augustus 2018 hebben wij onderhoud op de gasketel laten uitvoeren.
De huisbaas zegt nu dat wij opnieuw de ketel moeten laten onderhouden wanneer het langer dan 6 maanden geleden is.
Klopt dit? Want ik dacht dat zo een attest steeds 2 jaar geldig is...

Alvast bedankt voor eventuele reacties.
Mvg

Edgar W.
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Niet direct geholpen op het forum? Kijk even op Jureca.be voor snel en betaalbaar juridisch advies. of bel direct met een specialist op het nummer 0904 69 400 voor een eerste antwoord op uw vraag.
LennieK
Berichten: 836
Juridisch actief: Nee

#2 , 3 maand 33 minuten geleden (27 mar 2019 14:20)

Als dat zo in uw huurcontract staat, dan klopt dat. Staat er niets vermeld in uw huurcontract, dan is uw geldig keuringsattest inderdaad voldoende. Dat moet je dan voorleggen bij uittrede aan de eigenaar.

stephan1982
Topic Starter
Berichten: 55

#3 , 2 maand 2 weken geleden (10 apr 2019 19:10)

Bedankt voor de reactie.
In het huurcontract staat dit niet vermeld.
Het appartement werd opnieuw verhuurd via een immokantoor.
Toen ik ze belde met de vraag of ik nu wettelijk verplicht ben om de gasketel opnieuw te laten onderhouden zeiden ze dat dit idd verplicht is. Het zou ergens staan onder een bepaald artikel 8 van het CIB ...?

Ik hoop dat er iemand mij dit al dan niet kan bevestigen?
Ik zou het graag weten.

Alvast bedankt!

Mvg

Reclame

stephan1982
Topic Starter
Berichten: 55

#4 , 2 maand 2 weken geleden (10 apr 2019 19:12)

Ter verduidelijking: een geldig attest zou niet voldoende zijn. Het attest moet opgemaakt zijn binnen 6 maanden voor afloop huurcontract.

mava105
Berichten: 17590
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#5 , 2 maand 2 weken geleden (10 apr 2019 19:59)

Staat op dat attest niet op tot wanneer het geldig is?

Blaatpraat
Berichten: 2889

#6 , 2 maand 2 weken geleden (10 apr 2019 21:02)

Als dit niet in het huurcontract staat, is een geldig attest hier ook gewoon geldig.
Dit zou in theorie kunnen betekenen dat je een attest mag hebben die geldig is tot 1 dag na einde huur.

Verhuurder kan geen attest afdwingen van minder dan 6 maand.

Het artikel 8 waarover ze spreken, zal wellicht deze zijn:
Voorafgaand aan de aanvaarding van elke opdracht, moet de vastgoedmakelaar aan zijn potentiële opdrachtgever een schriftelijk voorstel van overeenkomst voorleggen, dat aangepast is aan de uitoefening van zijn opdracht zoals die hem kan worden toevertrouwd door de potentiële opdrachtgever. Dit voorstel moet conform zijn met de toepasselijke normen en op een duidelijke en ondubbelzinnige wijze de verplichtingen van de partijen vastleggen, in het bijzonder met betrekking tot de berekenings- en betalingswijze van het ereloon.
De vastgoedmakelaar zal ervoor zorgen de aandacht van de potentiële opdrachtgever te vestigen op de essentiële elementen van de bemiddelings- of beheersovereenkomst die hij hem voorstelt af te sluiten.
Indien de wet het aan de partijen oplegt, is de vastgoedmakelaar gehouden een schriftelijke overeenkomst af te sluiten.
Wanneer de wet van 14 juli 1991 betreffende de handelspraktijken en de voorlichting en bescherming van de consument alsook de besluiten genomen ter uitvoering van deze wet op de door de vastgoedmakelaar afgesloten overeenkomsten van toepassing zijn, zullen deze overeenkomsten de bepalingen ervan moeten eerbiedigen.
Dit lijkt mij dus iets dat staat in de overeenkomsten die de immo afsluit met verhuurders om een pand te verhuren, en waarbij zij dus eisen dat een ketelkeuring maximaal 6 maanden oud mag zijn.

In ieder geval heeft u geen uitstaans met die overeenkomst, enkel de wetgeving en het huurcontract telt.
Als dat erin zou staan, is dit een probleem van de verhuurder tov de immo, niet uw probleem.

Fluppe zuutes
Berichten: 113

#7 , 2 maand 1 week geleden (17 apr 2019 21:35)

Voor de rechtbank is dit absoluut geen gegeven, zelfs geen enkel attest van ooit maar enig onderhoud dienaangaande stelt blijkbaar geen enkel probleem.
Dit en nog veel meer ten eigen nadele en kosten mogen ondervinden.

Terug naar “Huren”