#4 , 04 feb 2015 11:00
“Art.1384.“Men is aansprakelijk...ook voor die welke veroorzaakt wordt door de daad van...zaken die men onder zijn bewaring heeft...”(Burgerlijk Wetboek).
‘De aanvaarding door een contractpartij van een exoneratiebeding kan,behoudens daarmee strijdige bepaling,zowel uitdrukkelijk als stilzwijgend gebeuren. Niet naar recht verantwoord is het arrest dat beslist dat een dergelijk beding,vermeld op een paneel dat zich bevindt op een zichtbare plaats in een wassalon,het cliënteel dat zelf de machines bedient niet verbindt,tenzij is bewezen dat het beding uitdrukkelijk werd aanvaard‘(Cass. 20 mei 1988,J.T. 1989,112).
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/