Dit forum is geen vervanging voor professioneel juridisch advies. Raadpleeg steeds een erkend raadsman of vakspecialist. De redactie van dit forum is niet aansprakelijk voor eventuele schade die zou voortvloeien uit berichten geplaatst op dit forum. Lees onze forum-regels. Is dit uw eerste bezoek ? Lees dan even onze handleiding.
kilghard
Topic Starter
Berichten: 12

Hoe breed is het concurrentiebeding

#1 , 3 jaar 4 maand geleden (23 sep 2014 13:58)

Beste,

1) Hoe "breed" is een concurrentiebeding? Geld dit over een hele branche of enkel een specialisatie?
- Bedrijf A is actief binnen SAP (groot computer programma)
- Ik ben zelfstandige in bijberoep en maak websites (niets met SAP te maken)
Stel dat ik werk voor bedrijf A geld het concurrentiebeding dan? (want beide activiteiten bevinden zich binnen ICT, maar zijn niet "hetzelfde")

2) Als het bedrijf waar men voor werkt beslist om nieuwe activiteiten uit te oefenen geld het concurrentiebeding dan over beide gebieden voor de werknemer?
- Bedrijf A beslist om een ander bedrijf op te kopen / te mergen en doet nu zowel SAP als web
- Ik ben zelfstandige in bijberoep en maak websites, ik werkte al bij bedrijf A voor de uitbreiding
Geld voor mij nu het concurrentiebeding over beide gebieden? Of enkel op hetgeen op de datum dat ik mijn contract tekende?


Ik hoop dat de vraag min of meer duidelijk is (:
Alvast bedankt voor de hulp !


JPV
Berichten: 14735
Juridisch actief: Ja

#2 , 3 jaar 4 maand geleden (23 sep 2014 22:02)

eerste vraag: wat staat er in het concurrentiebeding? Dat is het belangrijkste en weten we hier niet...

kilghard
Topic Starter
Berichten: 12

#3 , 3 jaar 4 maand geleden (26 sep 2014 09:48)

Excuses ik dacht dat dit vrij algemeen was, zal het asap opzoeken !

kilghard
Topic Starter
Berichten: 12

#4 , 3 jaar 4 maand geleden (13 okt 2014 12:58)

Het volgende staat dus in mijn contract :

"De werknemer verbindt er zich toe om zijn kennis en ervaring uitsluitend ten dienste te stellen van de werkgever. Elke samenwerking, hetzij bezoldigd of onbezoldigd, met een andere onderneming zonder voorafgaand akkoord van de werkgever is uitdrukkelijk verboden."

Dan een stukje over dat alles confidentieel is, en geen kennis geven van zakengeheimen. (lijkt me evident)

Dan in volgende artikels :

"Overeenkomstig artikel 17, 3 van de arbeidsovereenkomstenwet verbindt de werknemer er zich toe om, zowel gedurende de overeenkomst als na de beeindiging ervan, zich te onthouden van elke handelin van oneerlijke concurrentie of deelname aan zulke handeling.
Volgende activiteiten worden beschouwd als daden van oneerlijke concurrentie, ZONDER DAT DEZE LIJST ECHT LIMITATIEF IS:"
Er volgt een lijst met dingen die enkel betrekking hebben op het huidige bedrijf
(geen gebruik van info, procédés of leverancierslijsten, embleem niet gebruiken, verwarring stichten bij klanten, etc)


Dat is alles wat ik kan vinden (:

Dus: mag ik websites maken als mijn bedrijf eerst SAP deed maar nu door overgenomen te zijn ook websites maakt? (zij het voor veeeel grotere klanten)

JPV
Berichten: 14735
Juridisch actief: Ja

#5 , 3 jaar 4 maand geleden (13 okt 2014 13:14)

1. Geen concurrentieprobleem.
2. Wél een probleem. Je gaat akkoord om géén concurrentie te voeren, dat moet je dan ook doen. Overleg met bedrijf A om een schriftelijk akkoord te sluiten over je bijberoep, laat duidelijk worden dat je tot op heden nog geen klanten benaderd hebt maar dat je een regeling wil naar de toekomst toe, of dat je anders het bedrijf zal moeten verlaten.

Inazuma
Berichten: 2707

#6 , 3 jaar 4 maand geleden (13 okt 2014 23:45)

kilghard schreef:Het volgende staat dus in mijn contract :

"De werknemer verbindt er zich toe om zijn kennis en ervaring uitsluitend ten dienste te stellen van de werkgever. Elke samenwerking, hetzij bezoldigd of onbezoldigd, met een andere onderneming zonder voorafgaand akkoord van de werkgever is uitdrukkelijk verboden."


Dus : voorgaand akkoord sluiten met je werkgever.
Weg Wanbeheer.be
De overheid als verkeersovertreder.

Terug naar “Aanwerving & Ontslag”