Pagina 1 van 1

ontslag gekregen - tegenopzeg?

Geplaatst: 13 aug 2014 20:20
door KimSe
Op 4 augustus kreeg mijn zus (arbeidster) haar ontslag. Zij werkte sinds 5 november bij haar werkgever (pc landbouw - 36u per week)
Volgens haar werkgever eindigt haar opzeg op 30 september. Klopt dit wel?

Bovendien zijn er ondertussen een aantal zaken gebeurd waardoor het werk voor mijn zus ondragelijk maken. Ze zou graag haar tegenopzeg geven. Kan dit? En zijn er bepaalde zaken waarmee ze rekening moet houden als ze dit doet?

Re: ontslag gekregen - tegenopzeg?

Geplaatst: 14 aug 2014 06:23
door JPV
Opzegtermijn is 10 weken. ALs ze op 4 augustus haar ontslag kreeg (= brief werd dan verzonden) gaat de opzeg slechts in op 11/08 en duurt die tot en met 19 oktober. Ze kan haar tegenopzeg geven van 3 weken (ingaande de week volgend op ontvangst door de werkgever van de tegenopzeg). Dan heeft ze natuurlijk wel geen recht op werkloosheidsuitkering etc, gezien ze zélf haar ontslag geeft.