Dit forum is geen vervanging voor professioneel juridisch advies. Raadpleeg steeds een erkend raadsman of vakspecialist. De redactie van dit forum is niet aansprakelijk voor eventuele schade die zou voortvloeien uit berichten geplaatst op dit forum. Lees onze forum-regels. Is dit uw eerste bezoek ? Lees dan even onze handleiding.
Rechtvaardigheid
Topic Starter
Berichten: 6

Concurrentiebeding

#1 , 4 jaar 1 maand geleden (18 jun 2014 22:52)

Beste mensen


In mijn contract staat er een concurrentiebeding die mij verbied 1 jaar om bij de concurrent te werken. Dit zou mij op het einde van mijn ontslag een brutoloon van 6 maanden opleveren. Nu ben ik dus ontslaan na 8 maand werken. Ik heb een opzeg van 4 maand. Ik verdien hier minder dan 32.000 € wat de concurrentiebeding zou teniet maken.

Nu is het aan de werknemer (mijzelf) om te kiezen wat met deze concurrentiebeding gebeurd. Ik zou kiezen deze geldig te stellen en op het einde 6 maand brutosalaris eisen.

Kan dit zomaar?


Mvg,

JPV
Berichten: 14719
Juridisch actief: Ja

#2 , 4 jaar 1 maand geleden (19 jun 2014 08:48)

"Nu is het aan de werknemer (mijzelf) om te kiezen wat met deze concurrentiebeding gebeurd."

Zeker dat deze bepaling in je arbeidsovereenkomst staat?

Rechtvaardigheid
Topic Starter
Berichten: 6

#3 , 4 jaar 1 maand geleden (19 jun 2014 18:56)

Neen staat er niet in maar ik dacht dat te lezen hebben. Daarom dat ik het nog eens hier vraag..
Bij komend vraagje. Ik heb een opzeg van 3maand en 4weken. Daartussen 10 dagen verlof nog en elke week 1 dag sollicitatieverlof.

De opzeg gaat in op 23/06/2014. Wanneer is de laatste werkdag juist?

Reclame

JPV
Berichten: 14719
Juridisch actief: Ja

#4 , 4 jaar 1 maand geleden (20 jun 2014 07:17)

hangt af van wanneer je je verlof neemt

Rechtvaardigheid
Topic Starter
Berichten: 6

#5 , 4 jaar 1 maand geleden (20 jun 2014 18:07)

De 2de vraag is al beantwoord

de eerste nog niet

JPV
Berichten: 14719
Juridisch actief: Ja

#6 , 4 jaar 1 maand geleden (20 jun 2014 22:40)

werkgever kan het concurrentiebeding expliciet uitsluiten, bij m'n weten binnen de 2 weken na einde arbeidsovereenkomst.

Rechtvaardigheid
Topic Starter
Berichten: 6

#7 , 4 jaar 1 maand geleden (21 jun 2014 15:48)

Danku voor uw antwoorden en tijd!

weet u ook wat er gebeurd als hij dit niet doet?

JPV
Berichten: 14719
Juridisch actief: Ja

#8 , 4 jaar 1 maand geleden (21 jun 2014 23:32)

dan telt het niet-concurrentiebeding en moet de vergoeding betaald worden.

denlowie
Berichten: 10510
Juridisch actief: Nee

#9 , 4 jaar 1 maand geleden (22 jun 2014 08:27)

Art. 65.§ 2. (wet op de arbeidsovereenkomsten)Het concurrentiebeding wordt als niet-bestaande beschouwd in de arbeidsovereenkomsten waarin het jaarloon ((16 100) EUR) niet overschrijdt. <KB 1984-12-14/33, art. 1, 008> <KB 2000-07-20/66, art. 1, 046; Inwerkingtreding : 01-01-2002>

Geindexeerd op 1/01/2014 het bedrag van 16.100 EUR wordt bij indexering gebracht op 32.886 EUR

Dus u zit er onder.
Als er één deur dicht gaat, gaat er een andere open.

JPV
Berichten: 14719
Juridisch actief: Ja

#10 , 4 jaar 1 maand geleden (22 jun 2014 09:15)

oops, tijdens de discussie idd uit het oog verloren. Wel oppassen: die 32k is inclusief alle voordelen (en vakantiegeld etc) en is natuurlijk bruto

Rechtvaardigheid
Topic Starter
Berichten: 6

#11 , 4 jaar 1 maand geleden (22 jun 2014 20:30)

mijn contract is wel voor 1/1/2014 getekend, het was november 2013


JPV
Berichten: 14719
Juridisch actief: Ja

#13 , 4 jaar 1 maand geleden (25 jun 2014 09:51)

geen concurrentiebeding, gezien laag loon.

Edgar W.
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Heb je nog bijkomende vragen? Kijk even op Jureca.be voor snel & betaalbaar juridisch advies!

Terug naar “Aanwerving & Ontslag”