Pagina 1 van 1

Ontslag gegeven tijdens corona

Geplaatst: 23 aug 2020 08:33
door Maxime38
Goedemiddag,

Ik heb vorige week mijn ontslag gegeven bij mijn werkgever en helaas is mijn het wantrouwige type en wil hij dat ik mijn opzegtermijn niet doe.
Dit is standaard voor hem: als iemand ontslag neemt, is het voor hem een uitgemaakte zaak dat deze persoon enkel een last zal zijn voor het bedrijf.

Normaal zou hij mij moeten uitbetalen als hij zelf niet wil dat ik de opzegtermijn uitdoe.
Maar hij zei: ah dat is simpel voor mij: met de corona crisis kan ik jou op tijdelijke werkloosheid zetten tijdens je opzegperiode in plaats van jou uit te betalen.

Is dit zo?
Mijn baas wil niet dat ik mijn opzegperiode doe, maar zet me in de plaats van uit te betalen, op tijdelijke werkloosheid vanwege corona.
Hij omzeilt hier toch de normale wetgeving omtrent het niet presteren van de opzegperiode?
Ik wil mijn opzegperiode doen, maar mijn werkgever wil dit niet.

Ik kan pas op 25 september aan de slag bij mijn nieuwe werkgever.

Re: Ontslag gegeven tijdens corona

Geplaatst: 25 aug 2020 10:01
door GraagAnoniem
http://www.ejustice.just.fgov.be/cgi/ar ... 2020202718

Zoals ik dit lees geeft je werkgever juridisch gelijk.

Re: Ontslag gegeven tijdens corona

Geplaatst: 25 aug 2020 11:42
door Franciscus
Ga zeker al eens naar uw vakbond. Die kan uitpluizen of alles wel wettelijk geregeld is voor uw sector.

Re: Ontslag gegeven tijdens corona

Geplaatst: 25 aug 2020 12:36
door LeenW
Er zijn zelfs werkgevers die bij een gezond bedrijf gebruik maken van de corona werkloosheidsregeling omdat het hen minder kost, dus hier zou dat ook moeten kunnen.