#11 , 06 mar 2009 15:34
Voor alle duidelijkheid, want het gebruik van het woord titel zal sommigen op het verkeerde been zetten.
Met titel wordt de rechtshandeling bedoeld die de erfdienstbaarheid in het leven roept (Leuven, 20 februari 1991, Pas. 1991, III,72).
Dit kan dus ook een mondelinge overeenkomst zijn of een erkenning van de erfdienstbaarheid door de eigenaar van het lijdend erf.
De eerste vraag is dus: wat was de inhoud van de overeenkomst tussen vader en tante. Dit kan ook een persoonlijk recht zijn dat aan tante werd toegekend, zonder dat er sprake is van een last op een erf ten voordele van een ander erf. Als het enkel een persoonlijk recht is, is er geen sprake van een erfdienstbaarheid en verdwijnt dit recht bij het overlijden van tante.
Degene die zich op het recht van overgang beroept zal dit moeten bewijzen. Dat lijkt mij, nu er geen geschrift van de overeenkomst werd opgemaakt, niet zo eenvoudig te zijn.
scorpioen