Geen regularisatie diploma door niet werkende overheid.

Rudolf Radwanski
Topic Starter
Berichten: 104

Geen regularisatie diploma door niet werkende overheid.

#1 , 27 jan 2014 14:12

Ongelooflijk, onbegrijpelijk, totaal onacceptabel
GEEN WERK door de Belgische overheid.

Al twee jaar word ik aan het lijntje gehouden door de Belgische overheid.
Nog steeds geen antwoord op de regularisatie aanvraag van mijn buitenlands arts diploma.
Waardoor??

De commissie van de Vlaamse Intermediaire Raad (VLIR) die feitelijk beslist over regularisatie
komt niet meer bijeen vanwege een INTERN conflict.

Een volledig dossier ingediend in juli 2012.
In maart 2013 gebeld en werd duidelijk waarom er nog steeds geen beslissing kwam.
Nu eind januari 2014 gebeld en nog steeds een niet werkende VLIR commissie.

Geachte lezers c.q. forum leden.

Hoe krijg ik deze ambtelijke molen aan het werk?
Of in ander geval hoe bewerkstellig ik een schadeclaim zodat de VLIR commissie eindelijk eens gaat werken?
Eventueel wie weet voor mij een goede advocaat?

Elk advies welkom.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
j.demoor
Berichten: 10360

#2 , 29 jan 2014 08:23

‘De Vlaamse Interuniversitaire Raad (VLIR) werd in 1976 opgericht als een instelling van openbaar nut. De VLIR is een autonoom overlegorgaan, gefinancierd door de universiteiten...’(http://www.vlir.be/content1.aspx?url=opdracht" onclick="window.open(this.href);return false;).
Hieruit kan niet afgeleid worden dat VLIR buitenlandse diploma’s kan erkennen.

‘NARIC-Vlaanderen staat in voor het erkennen van de gelijkwaardigheid van buitenlandse studiebewijzen’ (http://www.ond.vlaanderen.be/naric/nl/" onclick="window.open(this.href);return false;).

NARIC= “National Academic (and professional) Recognition and Information Centre”.
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

Rudolf Radwanski
Topic Starter
Berichten: 104

#3 , 29 jan 2014 21:32

De procedure is:

NARIC-Vlaanderen stuurt de gegevens CV diploma's werkstages cijferlijsten en dergelijke naar de VLIR.
De VLIR commissie beoordeeld de gegevens en brengt advies uit naar NARIC.

De VLIR heeft in dit geval meer expertise dan de NARIC.
Bij positief advies zal de NARIC in het algemeen het diploma erkennen.
Anders is er nog een weg van examen voor GEDEELTELIJKE gelijkwaardigheid.
Het diploma word dan in de praktijk niet erkend.

De procedure bij NARIC staat stil omdat de VLIR commissie niet meer werkt vanwege een intern conflict.
De NARIC gebruikt dus de expertise van de VLIR.

Reclame

j.demoor
Berichten: 10360

#4 , 31 jan 2014 08:15

U kan NARIC aangetekend aanmanen een beslissing te treffen binnen een redelijke termijn,die u daarin zelf bepaalt.

Geeft NARIC hieraan geen afdoende en tijdig gevolg dan kan u desnoods bij de burgerlijke rechter schadevergoeding vorderen en een dwangsom wegens verder uitstel.
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

Terug naar “Andere”