internetadvertentie

Pascale
Topic Starter

internetadvertentie

#1 , 30 nov 2005 13:10

Wij zijn met een aantal dierenvrienden een actie bezig tegen het fokken van honden (ook andere huisdieren) louter en alleen voor het geld.
We hebben een petitie opgestart, en een website (www.broodfok.be) om deze actie te ondersteunen.
Kort gezegd: door enkel en alleen interesse te hebben voor de opbrengst, brengen deze fokkers honden voort die lichamelijk en mentaal niet gezond zijn (ziektes, gedragsstoornissen, enz). ook waar deze honden terechtkomen is voor deze mensen geen punt. Meer uitleg vind u op onze site.
Nu is het zo dat vele van deze fokkers/winkels adverteren via het internet. Wij hebben zelf een aantal advertenties gezet om mensen die een hond willen kopen te waarschuwen.
Zoals verwacht krijgen we, van deze fokkers/winkels, negatieve reacties met 'dreigementen' in de trant van 'als je hier niet mee stopt laten we het hier niet bij'.
In hoeverre kunnen zij deze dreigementen waar maken?
bedankt voor uw antwoord!

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Ratione Legis
Berichten: 76

#2 , 01 dec 2005 09:13

Alles hangt af van de formulering van jullie advertentie en de eventuele verwijzing daarin naar concrete fokkers.

Is het mogelijk om de inhoud van een advertentie misschien eens hier te plaatsen ?

Gast
Topic Starter

#3 , 01 dec 2005 09:54

dit is er eentje van:

Hebt u al ooit van broodfok gehoord?
Het is het kweken van puppy?s, liefst heel veel puppy?s, om zo snel mogelijk zoveel mogelijk geld te verdienen. Alle andere maatstaven worden daarbij opzij geschoven.

Hebt u zich al ooit afgevraagd wat de gevolgen hiervan zijn?
Lichamelijk ongezonde honden omdat er gefokt werd met ouderdieren die erfelijke aandoeningen hebben, of voortkomen uit paringen tussen broer en zus, want de opbrengst is het enige wat telt.

Mentaal ongezonde honden omdat zij geboren worden in een omgeving waar socialisatie op de laatste plaats komt. Donkere schuren en glazen bakken, want de opbrengst is het enige wat telt!

Bijtincidenten, zoals u ze regelmatig in de krant tegenkomt. Omdat het voor een broodfokker niet uitmaakt waar de hond terechtkomt, want de opbrengst is het enige wat telt.

Fokteven (zie foto?s ) die helemaal uitgemolken worden, nest na nest tot ze niet meer kunnen. Om daarna de kop ingeslagen te worden, of, als het voor de hond een beetje meezit, een spuitje te krijgen of in een asiel terecht te komen. Want de opbrengst is het enige wat telt.

Vraagt u zich nu af wat u daar aan kan doen?
Het is eigenlijk heel simpel. Steun onze actie! Neen, wij vragen geen centen?
Teken onze petitie. De bestaande wetgeving moet veranderd worden! Dit moet stoppen!
Waarschuw iedereen over deze praktijken en het leed dat erachter schuilgaat!
Koop een hond bij een goede fokker, en ga dus niet over ??n nacht ijs. Informeer u en stel kritische vragen!
Het gaat tenslotte over een dier dat de volgende twaalf tot vijftien jaar een deel van uw gezin zal uitmaken!

Wie zijn wij?

Wij zijn een onafhankelijk groepje hondenvrienden die zich verenigd hebben in het ?Actiecomit? tegen Broodfok?. Deze praktijken moeten stoppen! Samen kunnen we er wat aan veranderen! Hebt u nog vragen? Contacteer ons via broodfok@gmail.com

labrador, golden retriever, american stafford, pitbull, dobermann, franse bulldog, engelse bulldog, duitse herder, mechelse herder, chihuahua, duitse dog, yorkshire, bullterrier, rottweiler, dalmatier, ierse setter, beagle, basset, teckel, sheltie, border collie, collie, husky, malamute, pekinees, lhasa apso, maltezer, beauceron, cane corso, american bulldog, shi tzu, bouvier, sint bernard, berner senner, bordeau dog, mastiff, groenendaeler, whippet, windhond, afghaan, saluki, poedel, boxer, rodeshian ridgeback, newfoundlander, cocker, schnauzer, jack russel, boerboel, kooiker, briard, shiba inu, akita inu, pincher, corgi, ...
Meer informatie ? http://www.broodfok.be


de hondenrassen werden erbij gezocht zodat mensen die specifiek op dat ras zoeken (en niet op 'hond') de advertentie ook tegenkomen.

Reclame

Ratione Legis
Berichten: 76

#4 , 01 dec 2005 10:11

Ik zie daar eerlijk gezegd geen problemen in.
Misschien iemand anders hier op het forum wel ?

Gast
Topic Starter

#5 , 01 dec 2005 12:40

ik dacht het ook niet, maar sommige van die mails kunnen echt bedreigend overkomen (waar geld mee gemoeid is h? :roll: ) en dan is 't toch effe schrikken.
Maar we blijven doorgaan! :wink:

Maxdahlia
Berichten: 21
Locatie: Overal en nergens

#6 , 02 dec 2007 18:10

beste,
Opgelet ik ben ooit veroordeelt wegens laster en eerroof vanweg het plaatsen van mijn gedachten tegenover een handelaar op een forum . Dit koste mij 250 euro per dag zolang mijn verklaring tegenover de handelaar op het internet te vinden was inclusief via google . Dus een goede raad als je iets wil doen doe het via wettelijke kanalen en anders niet want je trekt aan het kortste eind :(

citroentje
Berichten: 228
Locatie: oostkamp

#7 , 02 dec 2007 19:08

Eerlijk gezegt denk ik dat wij weinig kunnen doen tegen die praktijken,toch als kleine man.Ik ben ook tegen die handel maar voor de gene die er mee bezig zijn tel alleen het geld en niet de dieren.
Waarom worden er zoveel jongere honden gepikt.
Zes jaar geleden zijn er bij mij in de wijk drie verdwenen waaronder mij labrodor zat.Elke avond op het zelfde uur ging hij buiten normaal ging ik mee naar buiten die avond zette ik nog een tas soep in me microgolf en hoogste 5 min later ging ik naar buiten geen spoor meer van me hond en weet hij sprong nooit over de omhening en blaffen die die ook niet veel.Ben direkt beginnen zoeken geen spoor meer.De volgende dag zagen we de draad naast het tuinhuis naar beneden was geduwt.Me hond had een chip,maar is nooit meer uitgekomen.
Me dierenarts zei tegen mij als hij mee is naar het buitenland zal je haar nooit meer terugzien want daar is een chip of tatto niet verplicht.

Terug naar “Andere”