Pagina 1 van 1

Ongeval tijdens manoeuvre van bestuurder op het voorrangsweg

Geplaatst: 21 jun 2018 12:36
door Chi-Li
Hallo,

Dinsdag heb ik een auto accident gehad en ik ben in fout. Er zijn gelukkig geen gewonden. Maar om dubbel te checken wil ik toch een vraag stellen, want deze situatie laat mij niet gerust. Ik zou super dankbaar zijn voor elk reactie.

Ik kwam uit de bebouwde kom op het kruispunt met verkeerslichten die uitzonderlijk niet werkten op die dag. Ik moest het kruispunt overstekken om naar links te rijden. Perpendiculaire weg heeft voorrang. Op die weg enkele meters voor het kruispunt (voor mi is het links) begint nog een extra rijstrook aan rechtse kant van die weg. Vroeger, voor er verkeerslichten stonden, diende het enkel voor het afslaan naar rechts. Nu met verkeerslichten is het ook voor rechtdoor te rijden. Dus verkeerslichten stonden uit en ik zag een voertuig met rechtse richting aanwijzer die rechtse rijstrook oprijen. Dus was ik zo goed als zeker dat hij naar rechts wil afslaan (op het weg waar ik sta). Ik heb een cruciaal beslissing genomen om naar links te rijden. Ik denk ook dat hij te snel reed want hij heeft in een ogenblik tegen mijn linkerzij gebotst.
Dus mijn vraag betreft zijn (wat mij betreft overbodige) manoeuvre naar rechtse rijstrook enkele meters voor het kruispunt. Het kan ook zijn dat hij wel naar rechts wou rijen maar dan veranderde van mening. Wie weet. Verliest de bestuurder die een manoeuvre op zijn voorrangsweg uitvoert zijn voorrang ten opzichten van bestuurders die van rechts komen?

En tweede vraag, de stad... Er stond geen politie om het verkeer te helpen. Ik moet zeggen, vroeger was er EEN rijstrook rechtdoor op die voorrangsweg en het was toen al super moeilijk en gevaarlijk om naar links te rijden, daarom waren er ook verkeerslichten gezet. En zo zijn er twee rijstroken om rechtdoor te rijden ontstaan. Maar met verkeerslichten uit, twee rijstroken rechtdoor is natuurlijk nog moeilijker...
Kan ik hier nog iets mee verder doen? Mijn auto ben ik kwijt vrees ik.

Dank bij voorbaat,
L.

Re: Ongeval tijdens manoeuvre van bestuurder op het voorrangsweg

Geplaatst: 21 jun 2018 12:39
door Lanox
Kan je geen link naar de plaats via street view posten? De situatie zelf kunnen zien is altijd beter dan de beschrijving van iemand anders te horen.

Re: Ongeval tijdens manoeuvre van bestuurder op het voorrangsweg

Geplaatst: 21 jun 2018 12:50
door Oude Belg
[quote="Chi-Li"
Dus mijn vraag betreft zijn (wat mij betreft overbodige) manoeuvre naar rechtse rijstrook enkele meters voor het kruispunt.[/quote]

Enkele meters voor het kruispunt.... Hij had zijn normale plaats op de weg weer ingenomen, dus het manoeuvre is beƫindigd.

Re: Ongeval tijdens manoeuvre van bestuurder op het voorrangsweg

Geplaatst: 21 jun 2018 12:58
door Chi-Li
Kan je geen link naar de plaats via street view posten? De situatie zelf kunnen zien is altijd beter dan de beschrijving van iemand anders te horen.
@Lanox
https://www.instantstreetview.com/@51.2 ... -18.42p,1z

Op het streetvieuw is wat er vroeger was zonder verkeerslichten.
Ik kwam uit Tielendijk naar links richting Turnhout, hij reed richting Geel rechtdoor

Re: Ongeval tijdens manoeuvre van bestuurder op het voorrangsweg

Geplaatst: 21 jun 2018 13:02
door Chi-Li
[quote="Chi-Li"
Dus mijn vraag betreft zijn (wat mij betreft overbodige) manoeuvre naar rechtse rijstrook enkele meters voor het kruispunt.
Enkele meters voor het kruispunt.... Hij had zijn normale plaats op de weg weer ingenomen, dus het manoeuvre is beƫindigd.[/quote]

u hebt wschnlk gelikj, maar ik zag zijn richtingaanwijzer juist nog voor het botsing... Hij heeft het niet afgezet. Telt het dan als manoeuvre?

Re: Ongeval tijdens manoeuvre van bestuurder op het voorrangsweg

Geplaatst: 21 jun 2018 13:14
door Oude Belg
Een richtingaanwijzer opzetten of aan laten is geen manoeuvre.

Re: Ongeval tijdens manoeuvre van bestuurder op het voorrangsweg

Geplaatst: 21 jun 2018 13:25
door Chi-Li
Een richtingaanwijzer opzetten of aan laten is geen manoeuvre.

OK; bedankt. Niks aan te doen. Ik dacht echt dat hij gaat afslaan :(