Pagina 1 van 1

autoschade: tegenpartij reageert niet

Geplaatst: 06 aug 2015 17:54
door asperger
Vier maanden geleden had ik met mijn wagen een schadegeval.
Een verlichtingspaal, eigendom van de gemeente, was tijdens een storm op mijn auto gevallen.
Ik ben bij dezelfde maatschappij (uit Luik) verzekerd als die gemeente.
Na vier maanden beweert de verzekering dat tegenpartij nog steeds geen aangifte heeft gedaan.
De schade werd vastgesteld door de politie.

Nu beweert de verzekering dat het na vier maanden nog te vroeg is om de tegenpartij te dagvaarden.
Helaas zit mijn rechtsbijstand ook bij die ene maatschappij en krijg ik geen toestemming om zelf met advocaat de
tegenpartij te dagvaarden (omdat het daarvoor -na 4 maanden- nog steeds te "vroeg" zou zijn).

Moet ik dit verhaal geloven of is dit pure belangenvermenging?
Wat kan ik best doen?

Re: autoschade: tegenpartij reageert niet

Geplaatst: 06 aug 2015 19:33
door Drone
niets belet u om zelf een advocaat in te schakelen, ongevallen dienen zo vlug mogelijk bij de verzekering aangegeven te worden.

Re: autoschade: tegenpartij reageert niet

Geplaatst: 06 aug 2015 20:17
door asperger
Dat weet ik ook wel, maar ik betaal niet voor niets rechtsbijstand. Waarom dan op eigen kosten een advocaat nemen?
Zie mijn vraag.
Weet iemand daar het antwoord op?

Re: autoschade: tegenpartij reageert niet

Geplaatst: 09 aug 2015 02:54
door Drone
Dat weet ik ook wel, maar ik betaal niet voor niets rechtsbijstand. Waarom dan op eigen kosten een advocaat nemen?
Zie mijn vraag.
Weet iemand daar het antwoord op?

gewoon naar advocaat stappen, uw probleem uitleggen, kopie van uw uw polis voorleggen en zeggen dat hij de factuur maar naar de verzekeraar moet sturen.

verzekeraar moet niet talmen en als de tegenpartij er te lang over doet had deze al actie moeten ondernemen, op zen minst de tegenpartij aangetekend ingebreke stellen.

als de lokale verzekeraar blijkbaar zen werk niet naar behoren doet, dit ook melden aan de hoofdzetel via aangetekend schrijven