aangetekend schrijven aanpassing pacht

marnikmarnik
Topic Starter
Berichten: 1
Juridisch actief: Nee

aangetekend schrijven aanpassing pacht

#1 , 1 jaar 9 maand geleden (10 nov 2017 22:36)

Wij zijn sinds kort (door erfenis) samen (broers/zussen/neven/nichten) eigenaars geworden van enkele weilanden en een landgebouw. Ik heb wat opgezcoht, en blijkbaar kunnen we dmv een aangetekend schrijven de pachtprijs laten aanpassen naar het nieuwe maximumbedrag (niet-geindexeerd KI maal de juiste coëfficient etc). Er is (bij mijn weten) geen authentieke akte en dus geen sprake van verhogingen door de lange pachttermijnen. De prijs is al vele tientallen jaren niet aangepast, en het scheelt toch wel enkele honderden euro's en lijkt me dus de moeite, als de enige moeite een aangetekend schrijven is.

Kan iemand me vertellen waar ik een voorbeeld van zo'n aangetekend schrijven kan vinden?

Edgar W.
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Niet direct geholpen op het forum? Kijk even op Jureca.be voor snel en betaalbaar juridisch advies. of bel direct met een specialist op het nummer 0904 69 400 voor een eerste antwoord op uw vraag.
bosprocureur
Berichten: 4042

#2 , 1 jaar 9 maand geleden (11 nov 2017 09:05)

Ingewikkelde materie.

Kan uw notaris u niet helpen?

calendomatic
Berichten: 72

#3 , 1 jaar 7 maand geleden (07 jan 2018 09:29)

Je kan eens kijken op pachtloket.be. Het is echter tegen betaling dat ze overeenkomst opsturen

Zie artikel III, artikel 5 wet tot betrekking tot beperking van de pachtprijzen.

http://www.rechtswijzer.be/het-recht/bu ... /landpacht

https://www.livios.be/nl/bouwinformatie ... -opzeggen/
(https://www.lebonbail.be/nl/modellen-va ... iseigenaar
http://www.cibweb.be/modeldocuments/vla ... ber_value=)

Reclame

sneeuwvlokje
Berichten: 34

#4 , 1 jaar 5 maand geleden (23 feb 2018 00:13)

Ik dacht gelezen te hebben dat zo'n aanpassing alleen maar kon gebeuren om de 3 jaar na aanpassing van de coëfficiënt en dan nog maximum binnen de 6 maanden na de aanpassing. De coëfficiënt is aangepast in 2016, dus als ik het goed begrepen heb, kan dit pas opnieuw na aanpassing in 2019. We zitten in hetzelfde geval....."correct me if I am wrong!"

Terug naar “Landbouw recht”