prijs bepalen pacht landbouwgrond

taralara
Topic Starter
Berichten: 7
Juridisch actief: Nee

prijs bepalen pacht landbouwgrond

#1 , 2 jaar 7 maand geleden (13 jan 2017 10:03)

Hallo,

Ik heb een vraag ivm het bepalen van de pachtprijs van een landbouwgrond.

Dit werkt volgens de provincie en de soort grond en de prijs van het KI.
zie ook:
http://lv.vlaanderen.be/nl/voorlichting ... pachtprijs
Tot zover ben ik mee.

Echter, voor een langdurige pacht, mag deze prijs met een coefficient vermenigvuldigd worden.
In die link vind ik alleen maar iets terug over een geschreven pachtovereenkomst.

Wat te doen als de grond al tientallen jaren verpacht is zonder geschreven document,
(vanaf de jaren 60 al), eerst aan de vader, en nu meer dan tien jaar geleden aan de zoon die ook landbouwer is, en de pacht kon overnemen met een aantekend schrijven?

Is er iemand die dit weet?

alvast bedankt!

Edgar W.
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Niet direct geholpen op het forum? Kijk even op Jureca.be voor snel en betaalbaar juridisch advies. of bel direct met een specialist op het nummer 0904 69 400 voor een eerste antwoord op uw vraag.
scorpioen
Berichten: 8295
Juridisch actief: Nee

#2 , 2 jaar 7 maand geleden (13 jan 2017 11:21)

Zie art. 5 van Wet van 4 november 1969 tot beperking van de pachtprijzen
Elk van de partijen mag de herziening vragen van de prijs van een lopende pacht op de bij de artikelen 2, 3 en 4 bepaalde grondslag.
[...]
De aanvraag van de verpachter om herziening van de pachtprijs heeft slechts uitwerking op de pachtprijzen die vervallen na de datum van de kennisgeving bij aangetekende brief van de aanpassing van de pachtprijs.


U kan dus vragen dat de pacht wordt aangepast tot de maximum toegelaten pachtprijs. Voor de maximum toegelaten pachtprijs zie Ber. (BS 13 december 2016 (ed. 2) en Ber. (BS 20 december 2016 (ed. 2).

De verhoging voor lange pachtduur (extra verhoging van de maximum pachtprijs) is niet van toepassing.

taralara
Topic Starter
Berichten: 7
Juridisch actief: Nee

#3 , 2 jaar 7 maand geleden (13 jan 2017 15:51)

Bedankt voor het antwoord.

Dus als ik het goed begrijp, is er dus enkel de prijs zoals berekend via KI * de coëfficiënt uit de tabel (die 3jaarlijks per landbouwstreek en per provincie vastgesteld wordt door een pachtprijzencommissie, en dit is dan de maxium prijs.
En geldt er voor dit geval zonder geschreven contract/akte geen verhoging met een percentage zoals hieronder beschreven
(ondanks het feit dat er al 50 jaar pacht is geweest)?

[]Voor pachtovereenkomsten, opgesteld bij authentieke akte, die voorzien in een eerste gebruiksperiode van achttien jaar, mag de maximaal toegelaten pachtprijs verhoogd worden met 36 pct. voor de gronden en met 18 pct. voor de gebouwen.
Wanneer de eerste gebruiksperiode 21 jaar bedraagt, mag de maximum toegelaten pachtprijs verhoogd worden met 42 pct. voor de gronden en met 21 pct. voor de gebouwen.
Wanneer de eerste gebruiksperiode 24 jaar bedraagt, mag de maximum toegelaten pachtprijs verhoogd worden met 48 pct. voor gronden en met 24 pct. voor de gebouwen.
Wanneer de eerste gebruiksperiode 25 jaar of meer bedraagt, kan de pachtprijs verhoogd worden met 50 pct. voor de gronden en met 25 pct. voor de gebouwen.
Na de eerste gebruiksperiode wordt de pachtprijs teruggebracht tot de maximaal toegelaten pachtprijs.


bedankt

Reclame

scorpioen
Berichten: 8295
Juridisch actief: Nee

#4 , 2 jaar 7 maand geleden (13 jan 2017 18:15)

U hebt het goed begrepen.
De tekst van de wet voor de extra verhoging is duidelijk: er moet een authentieke akte (=notaris) zijn waarbij een pacht van minimaal 18 jaar werd afgesloten, om de extra verhoging te krijgen.

taralara
Topic Starter
Berichten: 7
Juridisch actief: Nee

#5 , 2 jaar 7 maand geleden (13 jan 2017 21:26)

Bedankt voor de toelichting.

Ik veronderstel dat we nu geen akte meer kunnen opstellen na al die jaren,
en we daaraan niets meer kunnen veranderen.
De pachter zou daar waarschijnlijk ook niet in meegaan, daar dit dan niet in zijn voordeel zou zijn.

Terug naar “Landbouw recht”