Dit forum is geen vervanging voor professioneel juridisch advies. Raadpleeg steeds een erkend raadsman of vakspecialist. De redactie van dit forum is niet aansprakelijk voor eventuele schade die zou voortvloeien uit berichten geplaatst op dit forum. Lees onze forum-regels. Is dit uw eerste bezoek ? Lees dan even onze handleiding.
De bezige bij
Topic Starter
Berichten: 116
Juridisch actief: Nee

Verplichte bijwerking van het patiëntendossier bij thuisbezoek door huisarts ?

#1 , 3 weken 6 dagen geleden (25 aug 2018 12:12)

a) Moet een huisarts bij raadplegingen ten huize (met nomenclatuurnummer 103132) zijn medische bevindingen in het patiëntendossier noteren, met name bijvoorbeeld notities over de gezondheidstoestand van de bezochte patiënt, over de gestelde diagnose en over de voorgeschreven medicatie ?

Zo neen, om welke redenen moet door een huisarts het patiëntendossier NIET zorgvuldig worden bijgewerkt, ook al gaat het zogezegd om een chronisch of hoogbejaard patiënt ?

b) Wat schrijft de orde van de geneesheren voor ?

c) Kan door zijn nalatigheid de huisarts hierdoor sancties oplopen (opgelegd door het RIZIV, Orde, Volksgezondheid,......)?

denlowie
Berichten: 10790
Juridisch actief: Nee

#2 , 3 weken 6 dagen geleden (25 aug 2018 12:19)

Ik denk dat men met de gewone patiënten dit niet doen, maar met patiënten die enkel thuis bezocht worden wel, maar in 2018 worden dit zeldzame patiënten, huisbezoeken zijn de laatste jaren zeer fel verminderd ! .
Als er één deur dicht gaat, gaat er een andere open.

The Oscars
Berichten: 177
Juridisch actief: Nee

#3 , 3 weken 6 dagen geleden (25 aug 2018 14:02)

Op grond van de algemene zorgvuldigheidsplicht (art. 1147 en 1382 BW) dient de huisarts de vastgestelde diagnoses/beoordeling van de gezondheidstoestand van de patiënt , voorgeschreven medicatie, enz. vast te leggen in het dossier

Reclame

The Oscars
Berichten: 177
Juridisch actief: Nee

#4 , 3 weken 6 dagen geleden (25 aug 2018 14:11)

Zie ook art. 1, paragraaf 1 KB van 3 mei 1999 betreffende het Algemeen Medisch Dossier, BS 17 juli 1999.

Terug naar “Medisch- & Sportrecht”