Medisch verslag eisen?

Mari7
Topic Starter
Berichten: 7
Juridisch actief: Nee

Medisch verslag eisen?

#1 , 7 maand 1 week geleden (12 okt 2018 18:40)

Beste, kan ik een medisch verslag van mezelf opvragen van mijn behandelende dokter?
De dokter in kwestie weigert dit wegens beroepsgeheim, zo beweert hij.
Mvg

Edgar W.
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Niet direct geholpen op het forum? Kijk even op Jureca.be voor snel en betaalbaar juridisch advies. of bel direct met een specialist op het nummer 0904 69 400 voor een eerste antwoord op uw vraag.
The Oscars
Berichten: 246
Juridisch actief: Nee

#2 , 7 maand 1 week geleden (12 okt 2018 19:28)

Het beroepsgeheim geldt niet ten overstaan van de patiënt. U hebt dus recht op een afschrift van het geheel of een gedeelte van uw dossier, uitgezonderd op de persoonlijke notities van de arts; die zijn uitgesloten van inzage of afschrift.

Verwijs hem / haar o.a. naar artikel 9 paragraaf 2 Wet Patiëntenrechten waarin het recht op een afschrift is geregeld.

Het genoemde wetsartikel geeft o.a. aan dat inzage in en/of afschrift van het dossier ‘onverwijld’ moet gebeuren, lees: ten laatste binnen 15 dagen (art. 9 § 2, tweede lid).

Reclame

Terug naar “Medische Fouten”