verdeling gemeenschappelijk vermogen

wullie
Topic Starter
Berichten: 74

verdeling gemeenschappelijk vermogen

#1 , 29 feb 2008 00:32

Wanneer een getrouwd koppel kinderloos blijft, dan is het toch zo dat de langstlevende de gemeenschap in volle eigendom erft en het vruchtgebruik op het eigen vermogen van de eerststervende?

Mijn vraag is nu, wat er gebeurt wanneer ook de langstlevende komt te overlijden. Moet de helft van het gemeenschappelijk vermogen dan nog naar de familie gaan van de eerststervende of komt het volledige gemeenschappelijke vermogen toe aan de erfgenamen van de langstlevende. (in de veronderstelling dat geen testament werd opgemaakt)?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
wolf2
Berichten: 2071

#2 , 29 feb 2008 19:54

[quote="wullie"]Wanneer een getrouwd koppel kinderloos blijft, dan is het toch zo dat de langstlevende de gemeenschap in volle eigendom erft en het vruchtgebruik op het eigen vermogen van de eerststervende?
JA

Mijn vraag is nu, wat er gebeurt wanneer ook de langstlevende komt te overlijden. Moet de helft van het gemeenschappelijk vermogen dan nog naar de familie gaan van de eerststervende of komt het volledige gemeenschappelijke vermogen toe aan de erfgenamen van de langstlevende. (in de veronderstelling dat geen testament werd opgemaakt)?

Als de langstlevende sterft, is er (al lang) geen gemeenschappelijk vermogen meer. Men gaat evenmin terugkijken om te zien van waar het komt.
Het enige wat de langstlevende "verliest" (bovenop het verlies van haar aards bestaan) is haar vruchtgebruik.

j.demoor
Berichten: 10360

#3 , 02 mar 2008 12:05

Bij ontbreken van huwelijkscontract,testament en kinderen geldt : “Art.745bis...Wanneer de overledene andere erfgerechtigden achterlaat,verkrijgt de langstlevende echtgenoot de volle eigendom van het deel van de eerststervende in het gemeenschappelijk vermogen en het vruchtgebruik van diens eigen vermogen.Wanneer de overledene geen erfgerechtigden achterlaat, verkrijgt de langstlevende echtgenoot de volle eigendom van de gehele nalatenschap.”(Burgerlijk Wetboek).

Bij overlijden van die langstlevende worden de blote eigenaars volle eigenaars van het vermogen waarop de langstlevende het vruchtgebruik erfde.

Wat die langstlevende in volle eigendom bezat,ook al verwierf hij het door erfenis,wordt bij zijn overlijden enkel door zijn erfgenamen geërfd.

Ga volledigheidshalve naar (geconsolideerde wetgeving) onder Belgisch Staatsblad in http://just.fgov.be .Klik voor WetBOEKEN in de balk achter ’Juridische aard’ op het omgekeerd driehoekje uiterst rechts.

Reclame

Terug naar “Kopen”