Uit ‘Bij de eerst verkoopovereenkomst moesten nog enkele werken uitgevoerd worden en/of afgewerkt worden. Dit is nog steeds niet gebeurd’ leid ik af dat die ‘eerst verkoopovereenkomst’ is gesloten door een onderhandse akte die tussen partijen de eigenlijke koopovereenkomst is.
Ik ga ervan uit dat ‘moesten nog enkele werken uitgevoerd worden’ opgenomen is in die onderhandse koopovereenkomst teneinde te voldoen aan ‘Art.1315.Hij die de uitvoering van een verbintenis vordert,moet het bestaan daarvan BEWIJZEN...“(Burgerlijk Wetboek).
‘In de wederkerige contracten geldt de exceptio non adimpleti contractus van rechtswege.Zij laat aan ieder van de partijen toe de uitvoering van haar verbintenis op te schorten en de nakoming van haar eigen verplichtingen uit te stellen tot zolang de tegenpartij in gebreke blijft de hare te volbrengen‘(Cass. 24 april 1947,Arr.Cass. 1947,133).
‘Alhoewel geen formele ingebrekestelling nodig is om de exceptie van niet-uitvoering te kunnen inroepen,vereisen de regels van de goede trouw toch dat de tegenpartij op de hoogte is dat van haar de uitvoering van een verbintenis wordt gevraagd en dat in afwachting de eigen verbintenis wordt opgeschort.’(Kh.Dendermonde 11 maart 1993,Intern.Vervoerr. 1994,362).
Maan uw verkoper aangetekend aan de werken die ‘nog moesten uitgevoerd worden’ opgenomen in die onderhandse koopovereenkomst uit te voeren vooraleer de authentieke akte wordt verleden.Deel hem daarin mee dat u van de verschuldigde koopsom een bedrag gelijk aan de waarde van die gebreken niet betaalt tot die gebreken weggewerkt zijn.
Ga volledigheidshalve naar (geconsolideerde wetgeving) onder Belgisch Staatsblad in
http://just.fgov.be .Klik in de balk achter ’Juridische aard’ op het omgekeerd driehoekje uiterst rechts en zoek daar de nodige WetBOEKEN.