Pagina 1 van 1

openbare verkoop forfaire kosten op procedurekosten

Geplaatst: 24 mei 2013 00:04
door mikkie
Mag een notaris bij een openbare verkoop de forfairtaire kosten ook aanrekenen op de procedurekosten wanneer daarover totaal niets vermeld staat in de bijzondere verkoopsvoorwaarden? Ja of nee?

In de algemene verkoopsvoorwaarden van de provincie oost-vlaanderen lees ik dat het kostenpercentage wordt berekend op de koopprijs en de lasten en dekt de registratierechten, de erelonen en de wettelijke kosten van de verkoop, van de processen-verbaal van toewijzing en van vaststelling van afwezigheid van hoger bod, deze van de akte van kwijting, zonder opheffing.
Worden procedurekosten in de alg. verkoopsvoorwaarden misschien beschouwd als lasten? Ja of nee?

Graag een kort antwoordje terug.
Dank bij voorbaat,

Re: openbare verkoop forfaire kosten op procedurekosten

Geplaatst: 24 mei 2013 17:34
door MarkiZN
' tis allemaal niet zo duidelijk wat je schrijft. Het zijn zeker geen forfaitaire kosten want ze zijn afhankelijk van het geboden bedrag. en wat bedoel je met procedurekosten? In het bijzonder lastenboek staat normaal ook dat het algemene lastenboek van toepassing is, het bijzonder lastenboek gaat nog verder in op de specifieke verkoop. Wat men verstaat onder lasten voor dit specifieke geval, kan je opvragen bij de notaris die de koop organiseert