Huis kopen en direct verhuren als 22-jarige

Lienbono
Topic Starter
Berichten: 3

Huis kopen en direct verhuren als 22-jarige

#1 , 05 okt 2012 16:29

Dag allemaal,

Ik ben nieuw hier op het forum. Onverwacht vroeg heb ik nu de kans gekregen om een huis over te kopen van een familielid. Dit huis is volledig wat ik zoek, het had enkel wel een stuk makkelijker geweest als het twee jaar later te koop had gekomen. Nu liggen de zaken echter anders, en zal het ‘nu of nooit’ zijn voor dit huis.

Het huis zelf is in goede staat. Het is een ouder huis, maar de keuken en badkamer zijn recent vernieuwd. Daarnaast zijn alle voorzieningen zoals elektriciteit, verwarming,.. ed. aanwezig. Voorlopig zijn er geen dringende werken die moeten gebeuren aan het huis. Enkel het dak zou binnen dit en een jaar of 5 vernieuwd moeten worden aangezien het wat doorhangt. Verder zijn er geen gebreken.

De bedoeling is om de eerste drie jaar het huis te verhuren en daarna er zelf in gaan te wonen. (samen met m’n vriend)

Ik heb al navraag gedaan bij enkele banken ivm een lening. Mijn loon + de inkomsten van de huur, zijn voldoende om de lening af te betalen. (En nog wat te sparen)Op deze moment leen ik liever alleen (dus zonder mijn vriend). We hebben het hier al samen over gehad en we kunnen ons hier allebei in vinden.

Aangezien ik me toch liever niet ‘zomaar’ in dit avontuur stort heb ik graag wat meningen van andere mensen, liefst zo objectief mogelijk.
- Is het realistisch om als 22-jarige een huis te kopen en het dan direct verder te verhuren?
- Is het mogelijk om op deze moment alleen te lenen, maar vanaf ik met m’n vriend er zelf in gaan wonen, de lening te laten herzien zodat wij met z’n twee de lening gaan afbetalen?
- Volgens mij moet het huis voor de verkoop volledig gekeurd worden ivm energie ed. Heeft dit invloed op het verhuren van het huis?
- Een huis verhuren, doe je dit best samen met een immo kantoor? Of kan je dit ook prima op je eentje?

- …

Naast deze vragen zijn er nog wel wat, maar ik veronderstel dat ik in jullie antwoorden toch al veel info terug ga vinden.

Hebben jullie nog extra raad? Tof! Altijd welkom!!

Alvast erg bedankt voor jullie reacties!

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
limelight
Berichten: 236

#2 , 05 okt 2012 17:00

Ik zie niet in waarom je leeftijd een probleem zou zijn. Als je een vast inkomen hebt, en je krijgt van de bank voldoende geld om de aankoop te financieren. En daarenboven voorzie je geen problemen qua afbetaling... dan zie ik geen problemen.

Enkele bemerkingen:
-Nu koop je het pand alleen. Als je vriend zich later inkoopt gaan daar wel kosten aan verbonden zijn.
-Stel dat het klein beschrijf is, en je wil daar gebruik van maken. Dan zou je er wel binnen de 3 jaar moeten gaan wonen. Anders betaal je zware "boete".
-EPC keuring heeft geen gevolgen voor verhuring. Maar... je bent wel verplicht om die keuring aan je huurders voor te leggen. En huurders vinden zal wel moeilijker zijn met een slechte EPC score.

limelight
Berichten: 236

#3 , 05 okt 2012 17:01

Wat betreft je vraag over de samenwerking met een immo kantoor. Dat kun je doen om zelf geen rompslomp te hebben. Maar daar zijn wel kosten aan verbonden. Je kan die zaken perfect zelf doen. Informeer je gewoon voldoende.

Reclame

Lienbono
Topic Starter
Berichten: 3

#4 , 05 okt 2012 17:09

@ Limelight: bedankt voor de informatie! Ik wist niet dat er kosten aan verbonden waren als mijn vriend zich wou inkopen. Is het dan ook mogelijk dat hij gewoon een deel van de lening doorstort naar mij en dat we de lening gewoon laten zoals het is? Later kan ik dan ook de helft van het huis aan hem schenken? Of denk ik hier verkeerd?

Lienbono
Topic Starter
Berichten: 3

#5 , 05 okt 2012 17:11

Ohja, ik had ook nog een vraag ivm de lening. Klopt het dat ik deze niet kan inbrengen in de belastingen zolang ik het huis verhuur? (en erna dan wel?)

OudereJongere
Berichten: 6

#6 , 17 okt 2012 18:10

Ik sluit me volledig aan bij Limelight; de aankoop kan perfect. Mijn madam en ik zitten in eenzelfde situatie (maar dan een stuk verder).

I.v.m. je vriend die zich later inkoopt: Gewoon geld doorstorten is om véél redenen geen goed idee. Als je relatie positief evolueert: er bestaat reeds lang een standaardoplossing voor je situatie. Met een huwelijkscontract kan je alles voor een paar honderd euro regelen. Jij brengt brengt de woning in in de gemeenschap, je partner brengt een bedrag gelijk aan de waarde van het huis min de nog openstaande lening in.

De fiscaliteit is niet zo op 1-2-3 uitgelegd, maar kort gezegd is het wel nadeliger dan er zelf in gaan wonen. Je kan de betaalde intresten gebruiken om te zorgen dat je geen belasting betaalt op je huurinkomsten (kort door de bocht). Je kapitaalsaflossingen geven ook een bepaald voordeel. Je zal echter geen recht hebben op de voordeliger "woonbonus".

Terug naar “Kopen”