Uitzetten huurder uit gekochte woning

Meiroosje
Topic Starter
Berichten: 1

Uitzetten huurder uit gekochte woning

#1 , 15 mei 2012 14:25

Ik ben van plan een woning aan te kopen dat al 30 jaar wordt verhuurd aan een alleenstaande vrouw. Volgens het immokantoor betaalt de vrouw amper 270 huur voor het huis maar bestaat er geen officieel huurcontract. Mijn vraag: als ik het huis koop en de akte is ondertekend: hoeveel tijd krijgt het bejaard vrouwtje om de woning te verlaten ? Kan zij moeilijk doen zonder huurcontract ? Ze zal enkel het bewijs van stortingen kunnen voorleggen.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
mava105
Berichten: 22869
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#2 , 15 mei 2012 14:50

http://www.belgium.be/nl/publicaties/pu ... uurwet.jsp" onclick="window.open(this.href);return false;
Voor eigen bewoning moet 6 maanden vooropzeg gegeven worden.

Tope
Berichten: 919

#3 , 15 mei 2012 16:08

Ik zou proberen te bekomen dat de verkoper die vrouw opzegt.
Tenzij ik mij vergis, kan je dat in de compromis laten opnemen.
Het kan je veel ellende achteraf besparen.

Reclame

Vandebos
Berichten: 16087

#4 , 15 mei 2012 16:18

Geen officieel huurcontract --> geen registratie. Opzeg van drie maand indien deze gegeven wordt binnen de drie maand na het verlijden van de definitieve akte.

jefke007
Berichten: 1835

#5 , 18 mei 2012 07:55

De verkoper kan de huurder niet opzeggen, omdat er geen geldige reden is.
Omdat het een bejaarde dame is, kan de vrederechter oa om die reden - indien nodig- nog wel een aantal maanden verlenging geven.

Vandebos
Berichten: 16087

#6 , 18 mei 2012 10:30

ik ging wel uit van het idee dat de koper zelf het pand wenst te betrekken.

jefke007
Berichten: 1835

#7 , 18 mei 2012 13:00

De koper zal wel het pand willen betrekken, maar NIET de verkoper.
m.i. kan de verkopger geen opzeg geven.

Terug naar “Kopen”