Pagina 1 van 1
nieuwe partner - eigenaar woning - inkopen of verkopen?
Geplaatst: 09 apr 2012 20:12
door anoniem85
> Beste,mijne nieuwe partner is eigenaar van een woning, samen met zijn ex-vriendin. Zijn ex-vriendin kan de woonst niet inkopen, dus twee opties:ofwel koopt hij zich, ofwel verkoop van de woning. Nu is de vraag, indien ik mede eigenaar wil worden van de woonst, maar ik zijn ex-vriendin niet volledig kan uitbetalen, is er dan een regeling mogelijk dat ik bijvoorbeeld slechts voor"40%" eigenaar wordt?Of kan ik gewoon de lening mee afbetalen en indien wij uiteen gaan het geld dat ik erin heb gestoken terug krijgen?Het is nogal een ingewikkelde situatie waar we niet echt aan uit kunnen. Ik vrees dat verkoop van de woonst het gemakkelijkste zal zijn.
Re: nieuwe partner - eigenaar woning - inkopen of verkopen?
Geplaatst: 10 apr 2012 14:08
door Gebruiker21
Ik zie het probleem niet echt? Alle combinaties zijn mogelijk, denk ik. Nu is de woning 50% eigendom van uw nieuwe partner? Waarom zou hij dan niet nog 10% of 20% kunnen "bijkopen" en jij je voor de resterende 40% of 30% inkopen? Moet perfect te doen zijn, volgens mij. Ga eens praten met een notaris om dit te bespreken. Kost je niets en hij gaat je perfect kunnen zeggen wat er al dan niet mogelijk is.
Re: nieuwe partner - eigenaar woning - inkopen of verkopen?
Geplaatst: 17 apr 2012 13:02
door Moraelin
Zoals Tom zegt kan je alles laten vastleggen in een akte, dus alles kan juridisch. Natuurlijk moeten alle partijen dit zien zitten en ermee akkoord gaan.
Zoals gezegd : pleeg eens overleg met een goeie notaris, dan weet die onmiddellijk ook al wat je wil en hoe hij de akte moet gaan opstellen.