Postinterventiedossier 4 jaar na verkoop

NeleDW
Topic Starter
Berichten: 3

Postinterventiedossier 4 jaar na verkoop

#1 , 26 mei 2011 22:18

Onlangs kreeg mijn man via aangetekende zending een postpreventiedossier thuis toegestuurd. Met daarbij natuurlijk een flinke rekening van meer dan €700!!
Het grote probleem hierbij is dat het huis waarvoor het dossier is opgemaakt ondertussen reeds 4 jaar geleden verkocht is.

Wij begrijpen dat zo'n dossier wettelijk verplicht is bij verkoop. Maar we vinden het toch wel een beetje 'straf' dat de veiligheidscoordinator 4 jaar na verkoop pas met zo'n dossier komt opdraven. En daarbij nog zo'n flinke rekening waar wij ons toch niet aan verwacht hebben.

Mijn man is ondertussen ook reeds 4 jaar gescheiden van de vrouw waarmee hij toen in het huis woonde. Op de koop toe krijgen wij dan nog een rekening toegestuurd om door te geven aan zijn ex-vrouw.

Nu vroegen wij ons af in welke mate wij dit kunnen betwisten. Kunnen wij ergens op terugvallen om deze kosten niet te moeten betalen?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
mava105
Berichten: 22869
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#2 , 27 mei 2011 10:34

Hoe kon de notaris die woning verkopen? Indien het om een nieuwbouw ging, MOEST hij het postinterventiedossier bij de akte voegen, en overmaken aan de nieuwe eigenaars.

NeleDW
Topic Starter
Berichten: 3

#3 , 28 mei 2011 11:10

Beste mava105,
Dank voor uw reactie. Ik kan enkel meedelen dat het om een verbouwing ging en niet om nieuwbouw.
Hoe alles juist verlopen is 4 jaar kan ik jammer genoeg niet verduidelijken daar ik er niet bij was.
Mijn man heeft de notaris ondertussen gecontacteerd, maar die zegt enkel dat we die rekening moeten betalen.
Ik begrijp het helemaal niet hoe het mogelijk is dat zo'n dossier pas na 4 jaar afgeleverd wordt.

Reclame

mava105
Berichten: 22869
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#4 , 28 mei 2011 11:35

Misschien een AS naar de veiligheidscordinator sturen met de mededeling dat het huis verkocht werd, en dat hij zijn rekening maar naar de koper moet sturen.

bartvdv
Berichten: 1911

#5 , 28 mei 2011 12:05

Dat is dan het dossier dat door de veiligheidscoördinator moest worden opgemaakt i.v.m. de verbouwingswerken; en heeft verder niets te maken met de verkoop van de woning. Dat is een factuur die moet betaald worden door de toenmalige bouwheer. Je zou de factuur kunnen protesteren met als argument dat dat dossier veel te laat wordt afgeleverd en dat de punten rond veiligheid op de werf geen nut meer hebben; dat de veiligheidscoördinator haar taak niet heeft vervuld, enz. Maar of een rechter daar ook akkoord mee zal gaan, weet ik niet. Dat hele systeem van veiligheidscoördinatoren bij bouwwerken heeft nooit goed gewerkt. Is dat ondertussen voor kleine bouwwerken zelfs niet alweer afgeschaft?

NeleDW
Topic Starter
Berichten: 3

#6 , 06 jun 2011 11:10

Dank voor jullie reacties! Het is en blijft een twijfelgeval... ik denk dat we misschien best ook de factuur 4 jaar laten liggen, zoals die veiligheidscoordinator het dossier ook 4 jaar laten aanslepen heeft.

Ik blijf erbij, het hele 'veiligheidscoordinator-gedoe' is alweer zoiets dat men uitgevonden heeft om werkende mensen nog wat extra centen uit de zak te halen...

Terug naar “Kopen”