Pagina 1 van 1

net huis gekocht helaas onverwacht huis geerfd van moeder

Geplaatst: 29 aug 2010 19:13
door citroentjeC2
Wij wonen nu ongeveer 3 maand in onze woning helaas is mijn mama onlangs overleden papa
is 14 jaar geleden al gestorven wij zijn met 4 kinderen die het huis erven van ons mama nu zouden
wij heel graag het huis kopen van mijn moeder wat zijn de nadelen hiervan i v m ons huidige huis aangezien we er nog maar kort wonen .

Re: net huis gekocht helaas onverwacht huis geerfd van moede

Geplaatst: 29 aug 2010 19:50
door Tmespreu
Voor zover ik me niet vergis is er eigenlijk een voordeel verbonden aan het feit dat jullie er nog niet lang wonen.
Indien jullie in het vlaams gewest wonen, en het onroerend goed als hoofdverblijfplaats gebruiken, en verhuizen (naar een goed dat ook in het vlaams gewest ligt en als hoofdverblijfplaats gaat dienen) binnen de 2 jaar is er een meeneembaarheid van registratierechten.

Dit komt er concreet op neer dat de heffingsgrondslag verminderd wordt met max. 12.500 bij de registratie van dit nieuwe OR goed.
Overwegende dat je het huis memt 4 erft en aldus door uit onverdeeldheid te treden wordt er een heffing van 1% registratie toegepast.

maw 1% registratiekosten op aankoopwaarde-12 500€

Wat de mogelijke problemen kunnen zijn met afbetalingen en/of leningen edm weet ik niet.

(redenering student, misschien niet 100% juist)

Re: net huis gekocht helaas onverwacht huis geerfd van moede

Geplaatst: 30 aug 2010 09:42
door Lanox
* Indien u genoot van het klein beschrijf, gaat u waarschijnlijk niet voldoen aan de domicilieringsvoorwaarden en gaat u 6,66% van de aankoopprijs moeten bijbetalen (= verschil tussen klein en groot beschijf + 1/3 van dit verschil als boete).

* Waarschijnlijk heeft u dit zelf al berekend, maar ik schat de kans klein dat u volledig uit de kosten geraakt als u zo snel al verkoopt. Ik bedoel dus dat de aankoopprijs + registratie + notariskosten + eventuele verbouwingskosten, waarschijnlijk groter gaat zijn dan de prijs waaraan u het huis verkocht gaat krijgen.