Wij hebben op 17 april een compromis getekend om een huis te kopen. Dit was een zelf opgesteld compromis (aangezien het een verkoop uit de hand is). Hierin staat ook dat de compromis 4 maanden geld maar verder staat er niets in gespecifieerd over schadevergoedingen of boetes. De verkoop moet dus voltrokken zijn voor 17 augustus.
Wij hebben bericht gekregen van de notaris dat de akte zal verleden worden op 27 augustus. De datum van de compromis wordt dus overschreden.
Nu hebben wij één dag na het overschrijden van de compromis een aangetekende brief ontvangen van de verkopen waarin wij in gebreke gesteld worden omdat de datum van de compromis overschreden is.
Wat heeft dit als gevolg? Hoe moeten wij hier op reageren? Kan de verkoper nu een boete van ons eisen? Kan de verkoop nog normaal doorgaan?