Wij deden op 9/6 een bod op een huis, moest van de makelaar via mail. We kregen eerst enkel bevestiging via de telefoon (de dag zelf al), na wat aandringen ook via mail (12/6 geloof ik).
Het compromis werd pas op 26/6 getekend omdat een paar van de vijf partijen op vakantie waren, maar.. wij tekenden allebei (m'n man en ik), betaalden het voorschot op de derdenrekening de dag ervoor, en van de verkopers tekende één persoon de dag ervoor en twee de dag van het compromis. De resterende twee partijen zouden in de loop van de week tekenen.
Maar.. dat hebben ze nog altijd niet gedaan.. eerst werd het uitgesteld tot 6/7 (tien dagen na compromis-datum), dan tot gisteren 8/7, maar nog altijd hebben ze niet getekend. De makelaar zegt gewoon dat ze het druk hebben, maar ik vertrouw hem helemaal niet meer..
Wat kunnen wij doen? Omdat de makelaar zo zeker was dat ze 't een paar dagen later gingen tekenen, hebben wij onze vooropzeg in ons appartement al gegeven en moeten we hier 30/9 uit (de notaris had bevestigd dat de akte eind augustus verleden zou kunnen worden), die twee partijen lijken ons volledig te willen blokkeren..
Wij willen weten waar we aan toe zijn en of we hier nog onderuit kunnen. De makelaar zei dat we geen recht hebben op schadevergoeding aangezien de compromis nog niet door iedereen getekend is en dus nog niet geldig is. Maar dan zouden wij er toch ook nog gewoon onderuit kunnen zonder verplichting tot schadevergoeding aan de verkopers?
We moeten snel beslissen omdat we hier eind sept uit moeten en niet veel tijd hebben om een ander huis te zoeken als deze koop niet doorgaat!
Alvast bedankt voor de reacties
ps: notaris is dezelfde als die van de verkoper, deden we om het sneller te laten gaan, maar die geeft ons nu ook niet veel info natuurlijk..