Hallo allemaal,
We zijn gisteren een huis gaan bezichtigen dat ons bevalt en we willen hierop vandaag nog een bod doen.
De situatie is wel dat wij ons appartement ook nog moeten verkopen. We zouden graag de woonbonus en de lopende lening behouden. Werken met een pandwissel dus.
Ik lees op het internet dat de akte voor de aankoop en verkoop op dezelfde dag moeten plaatsvinden. Hoe pakken wij dit dan juist aan? Kunnen we hiervoor een opschortende voorwaarde in het bod zetten? Of is dit not done?
Hoe haalbaar is dit trouwens? Stel: ons bod wordt vandaag aanvaard. In welke termijn moeten we ongeveer dan ons appartement verkopen om die aktes samen te kunnen laten vallen? Een week? Een maand?
Nog een bijkomende vraag: bij een pandwissel lees ik dat je bij dezelfde bank voor beide leningen moet blijven. Klopt dit? Ik verwacht dan dat de bank, gezien wij in een slechte onderhandelingspositie zitten, een hoge rente gaat vragen.
Alvast bedankt voor alle feedback!