Pagina 1 van 1

Woonbonus dooft uit - wachten met aankoop 2e woning?

Geplaatst: 14 aug 2019 10:09
door MariaMJ
Een korte vraag: wij staan op punt om een compromis te tekenen voor een huis dat we willen kopen als opbrengsteigendom. (Om te verhuren)

Ik lees nu dat vanaf januari de woonbonus uitdooft en er lagere registratiekosten zouden komen.

- is het dan voor ons interessanter om te wachten tot januari met aankoop 2e woning?

- zo ja: kunnen we de ondertekening van het compromis rekken tot 1 sept zodat akte datum op 1 januari komt?

- of is het de akte datum die telt voor de nieuwe rechten? M.a.w. moeten we best tot 1 januari wachten met ondertekenen van een compromis

Re: Woonbonus dooft uit - wachten met aankoop 2e woning?

Geplaatst: 14 aug 2019 10:25
door MariaMJ
Oké bedankt, duidelijk :D

Re: Woonbonus dooft uit - wachten met aankoop 2e woning?

Geplaatst: 14 aug 2019 12:43
door bosprocureur
Ik vrees een beetje (en dat is dus speculeren! voorzichtig dus !) dat de woningprijzen, als ze hierdoor zouden veranderen, net een beetje gaan stijgen. Verlaagde registratierechten voel je onmiddellijk in je budget op het ogenblik van de aankoop zelve.,

De woonbonus voel je in het beste geval een beetje vanaf het jaar na de aankoop. En tussen haakjes, voor een beleggingseigendom is er zover ik weet ( nog) geen verlaagd recht, noch kans op woonbonus. Plus dat op dit ogenblik niemand weet hoe het in de praktijk zal toegepast worden.

Re: Woonbonus dooft uit - wachten met aankoop 2e woning?

Geplaatst: 14 aug 2019 17:46
door mava105
Dacht ook al dat woonbonus niet telt voor opbrengwetseigendommen. Je moet er immers zelf wonen en er je domicilie hebben.

Re: Woonbonus dooft uit - wachten met aankoop 2e woning?

Geplaatst: 15 aug 2019 10:00
door basejumper
Woonbonus enkel voor de enige eigen woning. Dat is Vlaamse materie. Fiscaliteit woonkredieten voor tweede en volgende woningen is federale materie.
Daar heeft de Vlaamse regering dus niets over te zeggen...