Nieuwbouw appartement indeling anders dan eerste plan.

wesley1979
Topic Starter
Berichten: 3

Nieuwbouw appartement indeling anders dan eerste plan.

#1 , 28 apr 2008 17:48

Hoi,

Verleden jaar kopen wij een app op plan. Doordat er verschillende app te koop zijn maar met dezelfde indeling, enkel de terrassen zijn kleiner of groter.

Bij de app met kleiner terras, zijn er op de eertse plannen die je inziet bij de aankoop en tekenen van compromie, zijn er ingmaakte kasten.
Nu kiezen wij een kleiner terras met een ingemaakte kast.
De prijsen voor alle apartementen zijn idem.
Dus je krijgt een kast of een groter terras.... Zo ver onze keuze.

Nu het app eindelijk in opbouw is krijgen we orginele plannen van Archtitect.
Daarop zijn de ingemaakte kasten op terras dicht gemaakt met beton.
Kast verdwenen!!!!!

Nu stellen wij al weken de vraag hierover waar deze zijn?
Krijgen geen antwoord. Nu hebben zij een firma die als tussenpersoon dient in dienst genomen.
Deze firma krijgt gewoon als antwoord hierop " gewoon het word dicht gemaakt"
dus daarbij zouden wij ons moeten neerleggen. Zonder enige echte reden en zonder verdere discussie.

Wij vinden dit niet kunnen en willen zoals iedereen evenveel voor ons geld.
Nu hebben wij evenveel betaald voor een kleiner terras dan de andere.

Zij maken zich wel sterk met het zeggen dat bij de plannen van toen bij het intekenen van compromie er duidelijk vanonder staat "NIET CONTRACTUEEL DOCUMENT.

Maar wees nu eerlijk. Je kiest toch een app op dat moment zoals de plannen dan zijn. Andere plannen zijn er dan nog niet!!!!

En nu dat we verder zijn en een half jaar nadien de echte plannen komen veranderen er zaken.....

Kast weg en afmetingen binnenindelingen zijn ook licht gewijzigd soms tot 15cm .

Kan ik het hard maken met iets te ondernemen met de eerste plannen waarvan zij zeggen dat ze niet contractueel verbonden zijn!!! Hoewel we toen geen andere plannen hadden.

mvg groeten wesley

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Efjoma
Berichten: 232

#2 , 29 apr 2008 09:02

Als je iets koopt op plan is het onontbeerlijk een eigen notaris te kiezen. Dit is je recht zonder meerkost. Deze notaris kan aangeven of je koop onder de wet Breyne valt en je informeren over je rechten. Volgens deze wet is er een duidelijke informatieplicht ( goedgekeurde plannen, bouwvergunning, basisakte) voor de koop gesloten wordt. Er zullen dan in de loop van de bouwwerken voorschotten voorzien zijn, deze moeten goedgekeurd worden door de architect. Als je aan hem twijfelt aarzel dan niet de vorderingen te laten nazien door een andere architect.

j.demoor
Berichten: 10360

#3 , 30 apr 2008 16:09

“Art.1.Deze wet is toepasselijk op iedere overeenkomst tot eigendomsovergang van een te bouwen of in aanbouw zijnde huis of appartement, alsmede op iedere overeenkomst waarbij de verbintenis wordt aangegaan om een zodanig onroerend goed te bouwen, te doen bouwen of te verschaffen, mits het huis of het appartement tot huisvesting of tot beroepsdoeleinden en huisvesting is bestemd en de koper of de opdrachtgever volgens de overeenkomst verplicht is vóór de voltooiing van het gebouw een of meer stortingen te doen.“(9 JULI 1971. _ Wet tot regeling van de woningbouw en de verkoop van te bouwen of in aanbouw zijnde woningen=Wet Breyne).

Uit ‘Verleden jaar kopen wij een app op plan’ leid ik af dat uw koop onder toepassing van voornoemde wet valt.

“Art.7.De overeenkomsten bedoeld in artikel 1 alsmede de beloften voor zodanige overeenkomsten moeten :...d) als bijlage, de nauwkeurige plannen en gedetailleerde bestekken omvatten van de werken waarop de overeenkomst betrekking heeft...Deze plannen en bestekken dienen ondertekend te zijn door een tot de uitoefening van dat beroep in België toegelaten architect en...Art.13.De niet-nakoming van de bepalingen van artikel 7, van artikel 12 of van de koninklijke besluiten genomen in uitvoering van deze artikelen, heeft de nietigheid van de overeenkomst ofwel de nietigheid van het met de wet strijdige beding tot gevolg.”(Wet Breyne).

U kan de levering weigeren van een appartement dat niet overeenstemt met de gedane beloften ofwel gedwongen uitvoering ervan vorderen.

‘De uitvoering in natura is de normale wijze van gedwongen uitvoering zowel van de verbintenissen om iets te doen als van die om iets niet te doen.Alleen wanneer die uitvoering in natura niet of niet meer mogelijk is moet de uitvoering door het gelijkwaardige geschieden‘[Cass. ARC930161F,14 april 1994(Spitaels t. Rigo),onuitg.,geciteerd door TRD&I 1994,775;Cass. 30 januari 2003(H.B./CSDEP),R.W.2005-06,1219-1220].

Ga volledigheidshalve naar (Belgische wetgeving) onder Belgisch Staatsblad in http://just.fgov.be .Klik voor WetBOEKEN in de balk achter ’Juridische aard’ op het omgekeerd driehoekje uiterst rechts.

Reclame

wesley1979
Topic Starter
Berichten: 3

#4 , 13 mei 2008 11:58

Hoi,

ik heb mijn comprommis plannen goed nagekeken en daarop zijn dus veranderingen waar te nemen met de nieuwe plannen.

ingemaakte kast is verdwenen en ik weet dat ik daar stappen nu kan voor ondernemen.

Maar hoeveel cm mag een ruimte schillen tegen over plannen. want tussen comprommisplannen en nu nieuwe plannen schilt dit wel 15 cm voor de keuken en 11cm voor mijn badkamer...

mvg wesley

Rene
Berichten: 378
Locatie: Oost Vlaanderen

#5 , 13 mei 2008 20:18

Hoi,

ik heb mijn comprommis plannen goed nagekeken en daarop zijn dus veranderingen waar te nemen met de nieuwe plannen.

ingemaakte kast is verdwenen en ik weet dat ik daar stappen nu kan voor ondernemen.

Maar hoeveel cm mag een ruimte schillen tegen over plannen. want tussen comprommisplannen en nu nieuwe plannen schilt dit wel 15 cm voor de keuken en 11cm voor mijn badkamer...

mvg wesley
Had u ook een lastenboek gekregen? Daar moest dat instaan.
Indien niet, geen probleem Wet Breyne is duidelijk. Plannen en lastenboek moeten er zijn VOOR de ondertekeing acte.

wesley1979
Topic Starter
Berichten: 3

#6 , 13 mei 2008 23:11

Hoi,

lastenboek hebben we gekregen bij het teken van verkoopsovereenkomst.
Compromisplannen hebben we juist in ons bezit gekregen. Deze hadden we nooit gekregen nu na het zelf te vragen bij notaris wel, dus dat is 6 maanden later. want in novemeber 2007 hadden wij de akte getekend.

In lastenboek staat niets van afmetingen in!!!!

Enkel cm wijken af tussen compromisplannen en plannen terwijl ze nu aant bouwen zijn....

mvg

Rene
Berichten: 378
Locatie: Oost Vlaanderen

#7 , 14 mei 2008 00:07

Hoi,

lastenboek hebben we gekregen bij het teken van verkoopsovereenkomst.
Compromisplannen hebben we juist in ons bezit gekregen. Deze hadden we nooit gekregen nu na het zelf te vragen bij notaris wel, dus dat is 6 maanden later. want in novemeber 2007 hadden wij de akte getekend.

In lastenboek staat niets van afmetingen in!!!!

Enkel cm wijken af tussen compromisplannen en plannen terwijl ze nu aant bouwen zijn....

mvg
Maar er staat toch een beschrijving in of het nu een kast is of steen.
Zoniet voldoet het lastenboek niet.
Normaal moet deze getekend zijn door archtect (de plannen ook trouwens) en moest ge alles 15 dagen VOOR ondertekening compromis ontvangen hebben. Anders kan acte nietig verklaard worden.
Zoek eens wet Breyne op en lees maar eens.

Efjoma
Berichten: 232

#8 , 14 mei 2008 17:33

De handelswijze is duidelijk niet conform de wet Breyne. Je kunt, als je dat wil natuurlijk, de koop nietig laten verklaren. Mogelijk kun je opnieuw onderhandelen nu de nodige, definitieve documenten er wel zijn. Maar bij twijfel schakel een eigen notaris in, en als je later twijfelt over de voorschotten, die overigens goedgekeurd moeten worden door de architect, laat die dan nazien door een eigen architect. Beding ook dat ingebruikneming geen voorlopige oplevering inhoud, en dat de laatste schijf (5%) maar betaald moet worden na de definitieve oplevering.

Terug naar “Kopen”