Ik ben van plan een woning aan te kopen dat al 30 jaar wordt verhuurd aan een alleenstaande vrouw. Volgens het immokantoor betaalt de vrouw amper 270 huur voor het huis maar bestaat er geen officieel huurcontract. Mijn vraag: als ik het huis koop en de akte is ondertekend: hoeveel tijd krijgt het bejaard vrouwtje om de woning te verlaten ? Kan zij moeilijk doen zonder huurcontract ? Ze zal enkel het bewijs van stortingen kunnen voorleggen.
Ik zou proberen te bekomen dat de verkoper die vrouw opzegt.
Tenzij ik mij vergis, kan je dat in de compromis laten opnemen.
Het kan je veel ellende achteraf besparen.
Geen officieel huurcontract --> geen registratie. Opzeg van drie maand indien deze gegeven wordt binnen de drie maand na het verlijden van de definitieve akte.
De verkoper kan de huurder niet opzeggen, omdat er geen geldige reden is.
Omdat het een bejaarde dame is, kan de vrederechter oa om die reden - indien nodig- nog wel een aantal maanden verlenging geven.