Aankoop van een woonhuis

Yellow55
Topic Starter
Berichten: 2

Aankoop van een woonhuis

#1 , 26 apr 2012 15:52

Wij kochten een woonhuis waar de garage in de tuin nog moest worden opgericht. Nu blijkt naderhand dat er twee garages in onze tuin staan, één voor ons en één voor de vorige eigenaar. Hierdoor is onze grondoppervlakte verkleind.
De verkoper had daar geen enkel probleem mee.
Hij had toch ook een garage nodig.
Wij natuurlijk de akte niet ondertekend.
Akte is niet conform aan het compromis.
Verkoper werd wild natuurlijk.
Volgens zijn stelling zijn wij in de fout gegaan.
Hij heeft al geprobeerd alle pistes te bewandelen, zoals dat hij toch niet naast de bouwwerken kon gaan zitten.
Dat hij alles moest opschuiven om in orde te zijn met stedebouw.
Dat de opschortende voorwaarden nl. de bouw van de garage niet vervuld is, (stond in het compromis als opschortende voorwaarde, de bouw van de garage), dus er heeft nooit een verkoop plaatsgevonden.
Dat het grondoppervlakte mag 1/20 ste afwijken enz....
Uiteindelijk geraakt de hele bundel op de rechtbank.
Ons voorschot staat nog steeds bij de notaris geblokkeerd.
Onder tussen is de verkoper zo vriendelijk om het huis te verhuren (niet officieel natuurlijk).
Helppppp.
:shock:

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
pieterverherstraeten
Berichten: 146
Locatie: Antwerpen - Borgerhout
Contacteer: Website

#2 , 27 apr 2012 16:12

beste,

om deze zaak te beoordelen zullen alle documenten dienen bekeken te worden.

mvg,

Pieter Verherstraeten

Kingfisher
Berichten: 483

#3 , 03 mei 2012 11:37

Aangroei: alles wat op uw grond staat, is van u, ook die tweede garage. Als verkoper dan nog verder wil gebruik maken van die garage, mag hij gerust huur betalen?

Reclame

Yellow55
Topic Starter
Berichten: 2

#4 , 04 mei 2012 14:14

Dank je wel Kingfisher, het doet deugd dat er nog mensen zijn met het hart op de juiste plaats, dat kan niet van iedereen gezegd worden.
Wij zullen zeker het vervolg posten op het forum, zodat iedereen er kan uit leren.

Kingfisher
Berichten: 483

#5 , 04 mei 2012 15:35

bwa ok, 't is iets complexer dan dat.
- wat staat in de akte (vruchtgebruik? Recht van Opstal?)
- wat is volgens het kadaster uw perceel, en wat is van de buurman? Is het zeker dat die garage volledig op uw grond staat?
- ik was trouwens mis, de juiste benaming is "recht van natrekking"
http://www.notaris.be/verkopen-kopen-hu ... natrekking" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.sbb.be/default.aspx?tabid=727" onclick="window.open(this.href);return false;

Ofwel sloop je de boel op zijn kosten, ofwel hou je de dubbele garage, maar dan moet je de buur vergoeden voor de gemaakte kosten (uren+materiaal)
"In de vooronderstelling dat met de grondeigenaar geen regeling werd overeengekomen, kan de bouwer, die te kwader trouw is, op grond van artikel 555 BW worden verplicht het door hem opgetrokken bouwwerk af te breken. Diegene, die op een perceel -waarvan hij weet dat het iemand anders in eigendom toebehoort- bouwt, is te kwader trouw. In voorkomend geval de grondeigenaar de afbraak van de opgetrokken gebouwen vordert, verkrijgt de bouwer geen vergoeding en draait hij op voor alle afbraakkosten. De grondeigenaar, die de afbraak vordert, hoeft geenszins aan te tonen dat hij door de bouwwerkzaamheden schade heeft geleden. Naast het afbreken kan de grondeigenaar een vergoeding voor geleden schade (bijv.; meerbelastingen, …) eisen.
Daarnaast zou de grondeigenaar kunnen beslissen de door een derde te kwader trouw opgetrokken gebouwen te behouden. In voorkomend geval, zal hij de bouwer een vergoeding, die rekening houdt met de kostprijs van het materiaal en het arbeidsloon, moeten uitkeren. De bouwer te kwader trouw kan geenszins aanspraak maken op een door hem verwezenlijkte meerwaarde."

Terug naar “Kopen”