discussie over erfdienstbaarheid

icools
Topic Starter
Berichten: 4

discussie over erfdienstbaarheid

#1 , 30 sep 2010 11:52

Beste,

Wij maken volgend geval mee. We hebben een woning aangekocht. Toen we gaan kijken zijn, zagen we dat er een padje en een poortje was naar de buren (één van de verkopers). We hebben gevraagd of dit gesloten mocht worden. Ja, dat mocht. Het stond ook zo in de compromis (geen erfdienstbaarheden). In de akte stond er wel iets van erfdienstbaarheid maar met het zinnetje, enkel indien nog van toepassing. Tijdens de akte is er gediscussieerd daarover en hebben de verkopers verklaard dat het niet meer van toepassing is. Akte getekend ter goeder trouw. Nu doet buurman enorm moeilijk, we mogen het niet afsluiten, hij heeft een advocaat al een brief laten schrijven (wel vol fouten!) dat hij hinder ondervindt omdat we met afbraakwerken gestart zijn etc, etc. Kunnen we hier iets tegen doen? Als we ermee naar het gerecht gaan, wie gaat gelijk krijgen? Kunnen we de rechtsbijstand van de familiale verzekering hiervoor aanspreken?

Alvast bedankt voor jullie antwoord.
Ils

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
scorpioen
Berichten: 9383
Juridisch actief: Nee

#2 , 30 sep 2010 12:47

Op basis van de gegeven informatie is het onmogelijk te zeggen of uw buur al dan niet aanspraak kan maken op een erfdienstbaarheid. Zelfs als die zou bestaan hebben is het mogelijk dat die ondertussen ophouden heeft te bestaan door dertigjarig onbruik. U wendt zich best tot een advocaat die alle stukken kan bestuderen.

mava105
Berichten: 22868
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#3 , 30 sep 2010 12:50

Beste,

.Nu doet buurman enorm moeilijk, we mogen het niet afsluiten, hij heeft een advocaat al een brief laten schrijven (wel vol fouten!) dat hij hinder ondervindt omdat we met afbraakwerken gestart zijn etc, etc. Alvast bedankt voor jullie antwoord.
Ils
Waarover doet de buur nu moeilijk? Over het al of niet afsluiten van die doorgang of over uw verbouwingswerken?

Reclame

icools
Topic Starter
Berichten: 4

#4 , 01 okt 2010 19:55

@mava105: over beide!

@scorpioen: spijtig dat die advocaten direkt zoveel kosten! Ik zal toch maar eens onze verzekering contacteren en vragen of de rechtsbijstand hierin tussenkomt

Gtz
Ils

Terug naar “Kopen”