Wapen

lebrunt
Topic Starter
Berichten: 2
Juridisch actief: Nee

Wapen

#1 , 9 maand 3 weken geleden (21 feb 2019 04:27)

Onlangs is er bij mij een deurwaarder langs geweest, bij deze was ook een politieagent aanwezig.
Wanneer de politie agent en de deurwaarder gingen vertrekken, merkte de agent dat er boven op een kast een wapen lag. Dit was een oud wapen ( erfenis ) waar ik geen munitie voor heb.
De agent nam het wapen gewoon mee, zonder enige uitleg. Dit is nu al meer dan 1 maand geleden en er is daar nooit iets van op papier gezet, nu is mijn vraag of dit zomaar kan.

Edgar W.
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Niet direct geholpen op het forum? Kijk even op Jureca.be voor snel en betaalbaar juridisch advies. of bel direct met een specialist op het nummer 0904 69 400 voor een eerste antwoord op uw vraag.
denlowie
Berichten: 14697
Juridisch actief: Nee

#2 , 9 maand 3 weken geleden (21 feb 2019 08:57)

Ik veronderstel dat daar toch nog een gevolg zal aangegeven worden, als je geen vergunning had is dit verboden wapenbezit, en daar staan strenge straffen op.
Oude wapens zijn ook wapens
Als er één deur dicht gaat, gaat er een andere open.

mava105
Berichten: 18499
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#3 , 9 maand 3 weken geleden (21 feb 2019 10:01)

En munitie is snel gekocht in eender welke wapenwinkel. Daar is geen vergunning voor nodig dacht ik.
Was het een jachtgeweer of oorlogswapen? Dat kan de hoogte van de boete bepalen.

Reclame

Inazuma
Berichten: 5443
Juridisch actief: Nee
Contacteer: Website Twitter

#4 , 9 maand 3 weken geleden (21 feb 2019 14:14)

Dat kan zeker niet zomaar.
Bewijs van inbeslagname niet gekregen ? Dat is verplicht.

Korpschef contacteren en vragen of hiervoor PV opgesteld is, wordt ; en of er officiële melding van gemaakt is in wapenregister.

Druk gerust uw bezorgdheid uit over wat er met het wapen gebeurd is.

Er zijn al eerder en herhaaldelijk wapens "verdwenen" via de politie o.a. door :
- diefstal (uit politiekantoor !) van in beslag genomen of ingeleverde wapens;
- het niet registreren van ingeleverde wapens, maar ze door te verkopen

Issued
Berichten: 734

#5 , 9 maand 3 weken geleden (21 feb 2019 14:45)

Dat kan zeker niet zomaar.
Bewijs van inbeslagname niet gekregen ? Dat is verplicht.

Korpschef contacteren en vragen of hiervoor PV opgesteld is, wordt ; en of er officiële melding van gemaakt is in wapenregister.

Druk gerust uw bezorgdheid uit over wat er met het wapen gebeurd is.

Er zijn al eerder en herhaaldelijk wapens "verdwenen" via de politie o.a. door :
- diefstal (uit politiekantoor !) van in beslag genomen of ingeleverde wapens;
- het niet registreren van ingeleverde wapens, maar ze door te verkopen
Een bewijs van inbeslagname is niet verplicht.

Inazuma
Berichten: 5443
Juridisch actief: Nee
Contacteer: Website Twitter

#6 , 9 maand 3 weken geleden (22 feb 2019 18:29)

Een bewijs van inbeslagname is niet verplicht.

Art. 28. § 2. In geval van gevaar voor de openbare orde of voor de fysieke integriteit van personen, dat ze concreet moeten aanwijzen, kunnen officieren van gerechtelijke politie en officieren van administratieve politie bovendien wapens, munitie [, laders] en de in deze wet genoemde erkenningen en vergunningen […] in beslag nemen. Een ontvangstbewijs dient te worden afgeleverd en de rechten van derden dienen te worden gevrijwaard.

Issued
Berichten: 734

#7 , 9 maand 3 weken geleden (22 feb 2019 20:53)

Een bewijs van inbeslagname is niet verplicht.

Art. 28. § 2. In geval van gevaar voor de openbare orde of voor de fysieke integriteit van personen, dat ze concreet moeten aanwijzen, kunnen officieren van gerechtelijke politie en officieren van administratieve politie bovendien wapens, munitie [, laders] en de in deze wet genoemde erkenningen en vergunningen […] in beslag nemen. Een ontvangstbewijs dient te worden afgeleverd en de rechten van derden dienen te worden gevrijwaard.
Dat is voor wapens die bestuurlijk in beslag genomen worden. Dit wapen is in beslag genomen wegens geen vergunning en dus is dat niet nodig.

Likes
Berichten: 168
Juridisch actief: Nee

#8 , 9 maand 3 weken geleden (23 feb 2019 10:07)

quote=mava105 post_id=572288 time=1550739695 user_id=12457]
En munitie is snel gekocht in eender welke wapenwinkel. Daar is geen vergunning voor nodig dacht ik.
[/quote]

Klopt niet, munitie is evenzeer vergunningsplichtig als het wapen. Men mag enkel munitie aankopen en bezitten geschikt voor het type wapen waarvoor men een vergunning heeft.
Korpschef contacteren en vragen of hiervoor PV opgesteld is, wordt ; en of er officiële melding van gemaakt is in wapenregister.
De politie kan een wapen niet registreren in het wapenregister wanneer het gerechtelijk in beslaggenomen wordt, dit heeft ook geen enkel nut.

BloodNight
Berichten: 475

#9 , 9 maand 3 weken geleden (23 feb 2019 14:17)

Een bewijs van inbeslagname is inderdaad niet verplicht bij gerechtelijke zaken. Het is voldoende dit enkel te vermelden in het proces verbaal en ter griffie neer te leggen.

Inazuma
Berichten: 5443
Juridisch actief: Nee
Contacteer: Website Twitter

#10 , 9 maand 2 weken geleden (23 feb 2019 20:26)

Dat is voor wapens die bestuurlijk in beslag genomen worden. Dit wapen is in beslag genomen wegens geen vergunning en dus is dat niet nodig.
We hebben dus een wapenwet, maar die geldt niet voor ... onvergunde wapens :roll: :?:
Een bewijs van inbeslagname is inderdaad niet verplicht bij gerechtelijke zaken. Het is voldoende dit enkel te vermelden in het proces verbaal en ter griffie neer te leggen.
Maar als dat wapen toevallig niet in PV vermeld wordt, is het "weg" ...

BloodNight
Berichten: 475

#11 , 9 maand 2 weken geleden (23 feb 2019 20:42)

Vooraleer er vanuit te gaan dat de politie het wapen heeft kwijtgespeeld/gestolen of dergelijke, is het misschien eens interessant om navraag te doen...

Issued
Berichten: 734

#12 , 9 maand 2 weken geleden (23 feb 2019 21:34)

Dat is voor wapens die bestuurlijk in beslag genomen worden. Dit wapen is in beslag genomen wegens geen vergunning en dus is dat niet nodig.
We hebben dus een wapenwet, maar die geldt niet voor ... onvergunde wapens :roll: :?:
Een bewijs van inbeslagname is inderdaad niet verplicht bij gerechtelijke zaken. Het is voldoende dit enkel te vermelden in het proces verbaal en ter griffie neer te leggen.
Maar als dat wapen toevallig niet in PV vermeld wordt, is het "weg" ...
Wapenwet geldt wel voor onvergunde wapens. Het is enkel in de situatie dat je een vergund wapen in beslag gaat nemen ter bescherming dat je hiervan een bewijs moet geven. Die persoon heeft dan eigenlijk geen gerechtelijke inbreuk begaan en toch neem je het in beslag. Daarom dat je ervan een bewijs levert.

Je stelling over de wapenwet is wat flauw. De eerste regel van die paragraaf geeft duidelijk aan over welke gevallen het gaat.

KrisP
Berichten: 143

#13 , 9 maand 2 weken geleden (24 feb 2019 13:41)

Misschien eens vermelden om welk (vuur)wapen het juist gaat zodat we kunnen inschatten in welke categorie het wapen valt (vrij verkrijgbaar, vergunningsplichtig, verboden...).
Ook vermelden of TS al dan niet vergunning heeft.

lebrunt
Topic Starter
Berichten: 2
Juridisch actief: Nee

#14 , 9 maand 2 weken geleden (24 feb 2019 13:50)

Het wapen waarover ik spreek is een karabijn voor sportschieten zonder lader.
En er is daar zelfs geen pv voor opgesteld en is ondertussen al meer dan 1 maand geleden.

KrisP
Berichten: 143

#15 , 9 maand 2 weken geleden (24 feb 2019 13:56)

Het wapen waarover ik spreek is een karabijn voor sportschieten zonder lader.
En er is daar zelfs geen pv voor opgesteld en is ondertussen al meer dan 1 maand geleden.
Ik veronderstel een grendelgeweer of semi-automatisch in kaliber .22 ?
U hebt een vergunning of sportschutterslicentie?
Er kan altijd een PV gemaakt zijn waar u nog niet van weet, informeer eens.

Terug naar “Misdrijven tegen personen of goederen”