Dit forum is geen vervanging voor professioneel juridisch advies. Raadpleeg steeds een erkend raadsman of vakspecialist. De redactie van dit forum is niet aansprakelijk voor eventuele schade die zou voortvloeien uit berichten geplaatst op dit forum. Lees onze forum-regels. Is dit uw eerste bezoek ? Lees dan even onze handleiding.
marx
Topic Starter
Berichten: 18

tarief erfbelasting

#1 , 1 maand 3 weken geleden (04 jan 2017 12:40)

Na een jarenlange juridische strijd zal vermoedelijk dit jaar de verdeling van de erfenis van een oom die in 2003 gestorven is, verdeeld worden.
Welk tarief zal worden toegepast voor de broers ( en dus voor hun kinderen in geval van plaatsvervanging) van die oom ?
Het tarief van 2003 (of is dit hetzelfde als het huidig tarief en zijn de verdere regels nog dezelfde) of het tarief van 2017?

Reclame

asperger
Berichten: 2024
Juridisch actief: Nee
Locatie: Sint-Martens-Latem

#2 , 1 maand 3 weken geleden (04 jan 2017 12:50)

Wat in 2003 verschuldigd was verhoogd met boetes en intresten.
Als je niet teveel nadenkt dan is alles altijd in orde.

marx
Topic Starter
Berichten: 18

#3 , 1 maand 3 weken geleden (04 jan 2017 13:52)

Ik vraag wat de tarieven waren in 2003 en was het tarief toen per nettoverkrijging per broer/zus?

Poene
Berichten: 314
Juridisch actief: Ja
Locatie: Kandidaat-notaris te Gent

#4 , 1 maand 3 weken geleden (04 jan 2017 21:45)

Het tarief van 2003 wordt toegepast.

Broers zitten in een beter tarief dan neven/nichten. Plaatsvervulling bestaat niet in het fiscaal recht voor wat betreft de analyse in welke categorie een erfgenaam valt. Dit is niet fair, maar het is zo.

Plus, ik denk niet direct dat er veel boeten verschuldigd zullen zijn. De erfgenamen kunnen proberen kwijtschelding te vragen (art. 3.18.0.0.16. Vlaamse Codex Fiscaliteit).

marx
Topic Starter
Berichten: 18

#5 , 1 maand 3 weken geleden (05 jan 2017 09:29)

Opnieuw mijn vraag : wat was het tarief in 2003?

Poene
Berichten: 314
Juridisch actief: Ja
Locatie: Kandidaat-notaris te Gent

#6 , 1 maand 3 weken geleden (05 jan 2017 15:05)

Dit staat in art. 48 Wetboek Successierechten. In 2006 is dit artikel gewijzigd. Hoe art. 48 voor die datum eruit zag, weet ik niet want ik heb geen oude wetboeken. Misschien dat asperger er een heeft liggen. :-)

asperger
Berichten: 2024
Juridisch actief: Nee
Locatie: Sint-Martens-Latem

#7 , 1 maand 3 weken geleden (05 jan 2017 17:35)

Die oude boeken zijn reeds enkele jaren gerecycleerd.
Als je niet teveel nadenkt dan is alles altijd in orde.

marx
Topic Starter
Berichten: 18

#8 , 1 maand 3 weken geleden (05 jan 2017 20:01)

Bedankt, zo weet ik waar zoeken.
Die oude versies zijn online te vinden :
Artikel 48 (van toepassing vanaf 01.01.2002 tot 31.12.2006)
en de tarieven zijn blijkbaar dezelfde als nu voor wat broers betreft.

Terug naar “Successie- & Registratierechten”