Dit forum is geen vervanging voor professioneel juridisch advies. Raadpleeg steeds een erkend raadsman of vakspecialist. De redactie van dit forum is niet aansprakelijk voor eventuele schade die zou voortvloeien uit berichten geplaatst op dit forum. Lees onze forum-regels. Is dit uw eerste bezoek ? Lees dan even onze handleiding.
belgianabroad
Topic Starter
Berichten: 2

successierechten waarde van een verkoop van 10 jaar terug?

#1 , 4 jaar 6 maand geleden (10 mar 2014 04:15)

Beste lezer,

Mijn vader kwam eind vorig jaar te overlijden. Hij was gehuwd met mijn stiefmoeder met gemeenschap van goederen.

Bij de aangifte van nalatenschap opgesteld door onze notaris wordt rekening gehouden met een verkoop van een goed van meer dan 10 jaar geleden?

Op de aangifte wordt dit bedrag vermeld als "vergoeding door de huwgemeenschap".

Is het normaal dat na zoveel tijd dit toch in rekening gebracht word en alle partijen er dus successierechten moeten op betalen?

Alvast bedankt.

roharro
Berichten: 13074
Juridisch actief: Ja
Locatie: Plopsaland

#2 , 4 jaar 6 maand geleden (10 mar 2014 15:58)

Vermoedelijk was dat eigendom van uw vader alleen?
Iedere wijze uil is ooit een uilskuiken geweest.

j.demoor
Berichten: 10362

#3 , 4 jaar 6 maand geleden (12 mar 2014 08:11)

“Art.1434.Het gemeenschappelijk vermogen is vergoeding verschuldigd ten belope van de eigen of uit vervreemding van een eigen goed voortkomende gelden die in dat vermogen zijn gevallen en niet zijn belegd of wederbelegd, alsook, in het algemeen, telkens als het voordeel heeft getrokken uit de eigen goederen van een der echtgenoten.”(Burgerlijk Wetboek=B.W.).

Vergoedingsrekeningen dienen opgemaakt bij elke ontbinding van het wettelijk stelsel,in de zin van art.1427 B.W.
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

Reclame

belgianabroad
Topic Starter
Berichten: 2

#4 , 4 jaar 6 maand geleden (16 mar 2014 21:05)

Beste,

Bedankt voor de reacties.

En ja Roharro, het was eigendom van mijn vader alleen.

Wij erven een huis met inboedel, maar geld was er zo goed als niet. Uiteindelijk betalen we veel meer successierechten dan alleen de waarde van het huis + inboedel. De gelden uit die verkoop indertijd hebben ze geïnvesteerd in het huis.

Is het dus normaal dat wij successierechten moeten betaling op iets dat er niet (meer) is?

Nogmaals bedankt.

Edgar W.
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Heb je nog bijkomende vragen? Kijk even op Jureca.be voor snel & betaalbaar juridisch advies!

Terug naar “Successie- & Registratierechten”